Haber Detayı
2021-02-20 10:39
Çek bir OnyeKURU!

SÜPER Lig’de Galatasaray, Beşiktaş ve Fenerbahçe nefes nefese bir yarış sergiliyor. Ligde 25. haftayı geride bıraktığımızda geride bıraktığımız manzara...

Çek bir OnyeKURU!

SÜPER Lig’de Galatasaray, Beşiktaş ve Fenerbahçe nefes nefese bir yarış sergiliyor. Ligde 25. haftayı geride bıraktığımızda geride bıraktığımız manzara böyle idi.

Kovid-19’un nefesleri kestiği bu pandemi döneminde, hangi takımın nefesi daha güçlü ise yarışı da o kazanacak.

Galatasaray’ın Kasımpaşa’yı 2-1 yenip, liderliğini sürdürdüğü maçın son dakikalarında yaşanan penaltı atışı öncesindeki Onyekuru ile Marcao’nun vermiş olduğu fotoğraf maçın da önüne geçmişti.

Karşılaşma her ne kadar Galatasaray’ın medar-ı iftiharı Ali Sami Yen Spor Kompleksi’nde yapılsa da, kışın zemherisiydi; yeşil çimlerin balçığa bulandığı, biriken kar sularının sahanın birçok yerinde göletler oluşturduğu bir ortamda oynanıyordu zorlu mücadele.

Karşılaşma 1-1 devam ederken, maçın 87’nci dakikasında maçın hakemi Erkan Özdamar, Galatasaray lehine bir penaltı verdi.

Malum saha çamur içindeydi, penaltı noktası ise çamur ve su deryasından görünmüyordu.

Penaltıyı takım arkadaşları Mostafa Mohamed kullanacaktı ancak Onyekuru ile Marcao kolları sıvadı, yerde birikmiş olan çamurlu suları elleriyle bir güzel sağa sola süpürerek temizledi.

Tabii foto muhabirleri için bulunmaz bir fırsattı bu. Hemen deklanşörlere basıldı, göze hoş gelen ve maçın da ilerisine geçen bu fotoğraf ortaya çıktı.

Karşılaşmadan sonra birçok sporsever, Galatasaray’ın Kasımpaşa’yı 2-1 yenerek liderliği sürdürdüğünü değil de bu pozisyonu konuşuyordu.

Onyekuru ile Marcao profesyonelliklerini gösterdiler ve bir amele titizliği ile çamurları temizlediler.

 

 

Ve belki de

Evet belki de, çamurdan dolayı dışarıya kaçması muhtemel dâhilinde olan penaltı atışının golle sonuçlanmasında katkı sundu iki futbolcu…

Hem görüntü güzeldi hem de sonuç.

Eldeki çamurlar yıkanır, olay güzel bir anı olarak kalırdı ancak; eğer o penaltı kaçsaydı, belki de Galatasaray olası bir şampiyonluğu 1 puan farkla da kaçırabilirdi.

Karşılaşmanın akşamında Onyekuru sosyal medya hesabından penaltı atışını gole çeviren Mohamed’e şöyle bir paylaşımda bulundu;

“Penaltıyı aldım… Sahayı temizledim, senin attığın golle sevindim… Daha senin için ne yapabilirim? Mostafa Mohamed ağabey, çayını iç ve keyfine bak…”

İşte futbolun güzelliği burada…

“Futbol, yalnızca futbol değildir” diye boşuna dememişler.

İçinde zafer, heyecan, yarış, aşk, muhabbet, fair-play ve dahi hayatın renkleri vardır içinde.

Ne diyelim;

Çek bir OnyeKURU!

Etiketler: futbol, spor, sporvitrini.com, Onyekuru, Galatasaray, Hüsameddin Acar, Hüsamettin Acar