Haber Detayı
2023-12-12 12:37
Senden makinist, benden şef tren…

Hayli zamandır sizlerle olamadığım bu sütunlarda, yeniden buluşmayı, Türk futboluna, ‘kara bir gece’ olarak geçen iğrenç bir olay...

Senden makinist, benden şef tren…

Hayli zamandır sizlerle olamadığım bu sütunlarda, yeniden buluşmayı, Türk futboluna, ‘kara bir gece’ olarak geçen iğrenç bir olay sonrasında yapmak istemezdim gerçekten. Bu nedenle affınıza sığındığımı belirtmek isterim…

Türk futbolunun baştan sona kokuşmuşluğunun, Ankaragücü Çaykur Rizespor maçının bitiminde, Ankaragücü başkanı Faruk Koca’nın, karşılaşmanın hakemi Halil Umut Meler’e attığı o yumrukla lağıma dönüştüğünü hep birlikte görmüş olduk.

Perşembe’nin gelişinin Çarşamba’dan belli olduğunu sanırım, futbol dünyasının ‘aklıselim’ her ferdi anlıyordu.

Geçtiğimiz akşam yaşanan bu olay, ünlü ney sanatçısı ve şair Tevfik Kolaylı, ya da bilinen adıyla Neyzen Tevfik'in bir şiirinden iki mısrayı getirdi aklıma.

Olursa senden ‘makinist’, benden ‘şeftren’…

Bilmem neyimi yürür bu tren…

Sanırım ne demek istediğim gayet iyi anlaşılmıştır.

Bu arada, sevgili kardeşim Erden Aktoğu’nun yaklaşık 15 yıl emek vererek bu günlere getirdiği spor sitesi sporvitrini.com ‘un ceza almaması için yuvarlak konuşmak durumunda kaldım.

Evet, sonuç itibarıyla, içinde bulunduğumuz bu son nokta maalesef tam da böyle. Dilerim, bu olay bir devrin bitip, bir devrin başlaması için bir fırsat olur. Yoksa bu çirkinlik burada da durmaz. Çok daha üst seviyeye yükselir.

Benden söylemesi…

Etiketler: Senden makinist, benden şef tren, sporvitrini.com, spor, futbol, Düşvar İyiiş, Neyzen Tevfik