Haber Detayı
2019-11-25 13:00
BRAVO FENERBAHÇE!
25 Kasım Kadına Şiddetle Mücadele Günü
BRAVO FENERBAHÇE!

25 Kasım Kadına Şiddetle Mücadele Günü’yle ilgili Fenerbahçe Spor Kulübü “Kadına şiddet suçtur. Ortak olma, seyirci kalma” başlıklı bir video yayınladı.

“Birlikte Eşitiz etiketiyle paylaşılan videoda oyuncu Selçuk Yöntem ve Ece Dizdar şu ifadeleri kullandı:

“Kadınlar ve erkekler, toplumun her alanında eşittir. Kadınlara ve kız çocuklarına yönelik fiziksel, psikolojik, cinsel ya da ekonomik... Şiddetin her türü kayıtsız, şartsız insan hakları ihlalidir, suçtur!

Fenerbahçe Spor Kulübü olarak; kadınlara ve kız çocuklarına yönelik her türlü şiddet, baskı ve ayrımcılığın karşısında olduğumuzu duyuruyor, şiddetin, kadınların siyasal, sosyal ve ekonomik hayata katılımları önünde çok önemli bir engel olduğunu; onarılamaz etkilerinin, geleceğe umutla bakmamızı sağlayan çocuklarımıza ve onların sağlıkla ve huzurla büyümeleri için gereken aile ortamına en büyük zarar olduğunu hatırlatıyoruz!

Bugün, kadın erkek eşitliğinin savunucusu olan Fenerbahçe’nin; asırlık değerleri ve tüm benliğiyle kadınlara ve kız çocuklarına yönelik şiddetin sonsuza dek karşısında olacağını haykırıyor, şiddeti uygulayan, şiddete ortak olan, tanık olup görmezden gelen her bireyin, bu suçun bir parçası olduğunu söylüyor, sporun birleştirici gücünü paylaştığımız; rengi, takımı fark etmeksizin her paydaşımızı, kadınlara yönelik şiddete karşı hep birlikte yıkılmaz bir duvar olmaya davet ediyoruz.

Sporun gücüyle kadınlara yönelik şiddete karşı koyuyoruz! Kadına şiddet suçtur, ortak olma, seyirci kalma!”

https://t24.com.tr/video/fenerbahce-den-25-kasim-paylasimi-kadina-siddet-suctur-ortak-olma-seyirci-kalma,24541

Etiketler: Fenerbahçe , Kadına Şiddete Hayır Günü