Haber Detayı
2021-02-20 09:42
Lazio'ya büyük şok!

İtalya Serie A'nın en büyük kulüplerinden birisi olan Lazio'da neler oluyor. Haberin detaylarını aşağıda okuyacaksınız.

İtalya&rsq...

Lazio'ya büyük şok!

İtalya Serie A'nın en büyük kulüplerinden birisi olan Lazio'da neler oluyor. Haberin detaylarını aşağıda okuyacaksınız.

İtalya’nın en önemli kulüplerinden Lazio kelimenin tam anlamıyla şok yaşıyor. Mavi Beyazlı kulübün koronavirüs testleriyle oynadığı gerekçesiyle mahkemeye sevk edildi. Vedat Muriç'in de kadrosunda olduğu köklü camia bir alt lige yani Serie B’ye düşürülme tehlikesiyle karşı karşıya...

Amerikan medyasının güvenilir kaynaklarından ESPN'in haberine göre, İtalya'nın en büyük ve köklü kulüplerinden biri olan Lazio, koronavirüs testlerinin sonuçlarıyla oynaması sebebiyle İtalya Federal Mahkemesi'ne sevk edildi. Roma kulübünün, Serie B'ye düşürülme riskiyle burun buruna.

 

 İddialar çok ciddi! 

Lazio başkanı Claudio Lotito ve kulüp doktorları Ivo Pulcini ile Fabio Rodia, koronavirüs protokollerini ihlal ettikleri gerekçesiyle savcılar tarafından ciddi şekilde suçlanıyorlar. İtalya Federasyonu'nundan da ciddi iddialar ortaya atıldı. FIGC'ye göre; Lazio kadrodaki pozitif vakalarla ilgili raporları gerektiği şekilde sunmadı.

Kulüp ayrıca, asemptomatik bir oyuncuyu da 10 günlük zorunlu karantinaya almadığı gerekçesiyle de suçlanıyor. Kimliği açıklanmayan oyuncunun ayrıca bir Serie A maçında da forma giydiği belirtiliyor.

 

 Lazio'dan açıklama geldi 

Lazio kulüp sözcüsü olan Roberto Rao; "Sporun adaletine inanıyoruz. Bu adalet hakkaniyetli kurumlar içinde sağlanacaktır ve bizim bu tür konulara hiçbir şekilde dahil olmadığımız anlaşılacaktır" dedi.

Etiketler: Lazio, futbol, Coronavirüs, spor, Serie A