Haber Detayı
2021-08-02 10:52
Bostanlıspor potaya yıldız yetiştirecek

Basketbolda 2. Lige çıkmasına karşın, yarışmacı haklarını Pınar Karşıyaka’nın pilot takımına devreden  Bostanlıspor, basketbolda alt yapı çalışmalarına ...

Bostanlıspor potaya yıldız yetiştirecek

Basketbolda 2. Lige çıkmasına karşın, yarışmacı haklarını Pınar Karşıyaka’nın pilot takımına devreden  Bostanlıspor, basketbolda alt yapı çalışmalarına hız vererek, potada yeni yıldızlar yetiştirmeyi hedefliyor. 

Covit-19 önlemleri gerekçesiyle açık havada spor yapmaya devam eden ve basketbol çalışmalarını da Bostanlı Gode Cengiz Spor Tesisleri Basketbol Sahasına taşıyan Bostanlıspor haftanın iki günü antrenmanlarla geleceğin basketbol yıldızlarını yetiştirmeye devam ediyor.

 

Yeni yıldızlar yetişecek

Türk Basketboluna pek çok sporcu hediye eden, basketbolda İzmir İl, Bölgesel Lig, Türkiye 3. Lig Şampiyonluklarını kazanan Bostanlıspor şu aşamada tamamen basketbolcu yetiştirmeye odaklandığını ifade eden Bostanlıspor Genel Sekreteri İlkay Özçelik şöyle dedi; “Öncelikle hedef yetiştirici ünvanımızı geliştirmek. Bu konuda yönetimimizin kesin kararı, yetiştireceğimiz basketbolcuları Pınar Karşıyaka’ya önermek ve bu kulübümüzde oynamalarını sağlamak. Kulüp olarak bu branşta Karşıyaka’nın alt yapısını gibi çalışıp, yeni yıldızların kazandırılmasını amaçlıyoruz. Bize her konuda destek olan başkanımız Avni Erboy. yönetim kurulu üyelerimiz, basketbol şube akademisyen danışmanlarımız  ve Karşıyaka Halk Eğitim Müdürü Suat Korkmaz'a teşekkür ederiz” dedi.

Etiketler: Bostanlıspor, basketbol, spor, Pınar Karşıyaka