Haber Detayı
2023-04-25 09:21
Halterde madalya topladık…

Büyükler Avrupa Halter Şampiyonası Ermenistan’ın Başkenti Erivan’da gerçekleşirken Milli takım sporcularımız şampiyonaya adeta damgasını vurdu. Toplam 9 gün süren şampiyona sonunda 6 altın,10 gü...

Halterde madalya topladık…

Büyükler Avrupa Halter Şampiyonası Ermenistan’ın Başkenti Erivan’da gerçekleşirken Milli takım sporcularımız şampiyonaya adeta damgasını vurdu. Toplam 9 gün süren şampiyona sonunda 6 altın,10 gümüş ve 6 bronz olmak üzere toplam 22 madalya kazanma başarısı gösteren Milli takımımız Kadınlarda Avrupa Şampiyonluğunu, erkeklerde de Avrupa üçüncülüğünü elde etmenin gururunu yaşadı.

 

 

Halkımızı bir nebze olsun mutlu ettik

Erivan’da çok başarılı bir organizasyonu geride bıraktıklarını dile getiren Türkiye Halter Federasyonu Başkanı Talat Ünlü, başarıda emeği geçen herkese teşekkür etti. Ermenistan Federasyonunun başarılı bir organizasyona imza attığını dile getiren Talat Ünlü, “ Erivan’da toplam 22 madalya kazanarak Kadınlarda birinci, erkeklerde ise üçüncü sırada yer aldık. Ülkemizde yaşanan deprem felaketinin ardından böyle güzel sonuçlarla halkımızın yüzünü bir nebze de olsa güldürebilmek bizleri mutlu etti. Bu başarıda emeği geçen antrenörlerimizi ve sporcularımızı yürekten kutluyorum. Tüm sporcular ellerinden gelenin en iyisini yaptılar. Ayrıca bize her zaman destek olan Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'a, bakanımıza, Genel müdürümüze teşekkür ediyoruz.” diye konuştu.

Etiketler: Büyükler Avrupa Halter Şampiyonası, Ermenistan, Erivan, halter, spor, Halterde madalya topladık