Haber Detayı
2019-04-11 13:00
Yasemin’den 4. Altın
Romanya’nın başkenti Bükreşte devam eden Avrupa Güreş Şampiyonasında ülkemizi 76 kiloda temsil eden Avrupa ve Dünya şampiyonu güreşçimiz Yasemin Adar
Yasemin’den 4. Altın

Romanya’nın başkenti Bükreşte devam eden Avrupa Güreş Şampiyonasında ülkemizi 76 kiloda temsil eden Avrupa ve Dünya şampiyonu güreşçimiz Yasemin Adar Avusturya’dan Martina Kuenz’i 6-1 yenerek altın madalya kazandı. Güreşçimiz böylelikle üstüste dördüncü Avrupa şampiyonluğuna imza atmış oldu.

ÜÇ BRONZ MADALYA DAHA

50 kilodaki güreşçimiz Evin Demirhan üçüncülük beşincilik maçında Azeri Turkan Nasirova’yı 10-3 yenerek bronz madalya kazanmayı başardı. Ülkemizi 55 kiloda temsil eden Bediha Gün de bronz madalya mücadelesinde muhteşem bir performans ortaya koydu. Belarus’tan Zalina Sıdakova’yı 2 dakikalık süre içerisinde 10-0 teknik üstünlükle yenen Bediha, bronz madalyanın sahibi oldu. 59 kilodaki güreşçimiz, geçtiğimiz yılın Avrupa şampiyonu Elif Jale Yeşilırmak da üçüncülük beşincilik maçında Macar Ramona Galambos’u 5-1 yendi ve bronz madalya kazanan diğer güreşçimiz oldu.

MADALYA SAYIMIZ 11’E ULAŞTI

Dün serbest stilde aldığımız 7 madalyanın ardından bugün kadınlarda aldığımız 4 madalya ile birlikte madalya sayımız 11’e ulaştı.

KADINLARDA YARIN 1 BRONZ İKİ REPESAJ MAÇIMIZ VAR

Büyükler Avrupa Güreş Şampiyonasında bugün Kadınlar 53-57-62-65-72 kilolarda eleme, çeyrek ve yarı final maçları yapıldı. 65 Kiloda Aslı Demir Rumen rakibi Kriszta Tunde Incze’ye mağlup oldu. Rumen güreşçi finale yükselince Aslı Demir yarın akşam Rus Maria Kuznetsova ile bronz madalya maçı yapma hakkını elde etti. Ülkemizi 53 Kiloda temsil eden Zeynep Yetgil ilk maçında Rumen Suzanna Georgiana Seicariu’yu yenerek çeyrek finale yükseldi. Güreşçimiz çeyrek finalde Rus Stalvira’ya kaybetti. Rus güreşçi finale çıktığı için sporcumuz yarın Repesajda Roksana Marta Zasina (POL) – Florine Maria Schedler (AUT) maçının galibi ile sabah seansında karşılaşacak. Zeynep bu maçı kazanırsa Belarus’tan Vanesa Kaladzinskaya ile bronz madalya maçına çıkacak. 62 Kiloda Aslı Tuğcu, İtalyan Aurora Campagna’ya 6-2 yenildi. İtalyan güreşçi finale kaldığı için Aslı Tuğcu yarın akşam Macar Marianna Sastin ile repesaj maçı yapma hakkını elde etti. Aslı bu maçı kazanırsa Bronz madalya için İsveçli Lena Maria Nygren’le bronz madalya kazanmak için mindere çıkacak.

Bugün gündüz bölümünde 57 Kilo’da Elif Yanık ilk maçında Litvanya’dan Kornelija Zaicevaite’yi tuşla yendi ikinci maçında Bulgar Mimi Nikolova Hristova’ya yenildi. Nordik sisteminin uygulandığı 72 Kilo’da Buse Tosun ilk maçında Rus Tatiana Kolesnikova’ya yenildi. İkinci maçında Ukrayna’dan S. Makhynia’yı yenmesine rağmen tuşla yenemediği için elendi. Bu iki güreşçimiz Avrupa Güreş Şampiyonasına veda etti.

GREKOROMENCİLER YARIN MİNDERE ÇIKIYOR

Avrupa güreş şampiyonasında serbest stil ve kadın maçlarının ardından grekoromen stil müsabakaları da yarın başlıyor. Grekoromende ilk gün 55-63-77-87 ve 130 kilo müsabakaları yapılacak. Yarın mindere çıkacak olan güreşçilerimiz ve rakipleri şunlar:

55 Kilo: Serif KILIC – Vitalii KABALOEV (RUS)

63 Kilo: Rahman BİLİCİ – Mihai Radu MIHUT (ROU)

77 Kilo: Fatih CENGIZ – Leos DRMOLA (SVK)

87- Kilo: Metehan BAŞAR – Dimitrios TSEKERIDIS (GRE)

130 Kilo: Rıza KAYAALP – Ante MILKOVIC (CRO)

Etiketler: