Haber Detayı
2021-11-10 08:06
Önerim var!..

Voleybolda dur, durak yok. Bazı haftalarda takımlar çift maç yaparken sürpriz sonuçlar da alınıyor. AXA Sigorta Efeler Ligi’nde 7. Hafta maçları sona erdi.  Misli. Com Sultanlar Ligi’nde ...

Önerim var!..

Voleybolda dur, durak yok. Bazı haftalarda takımlar çift maç yaparken sürpriz sonuçlar da alınıyor. AXA Sigorta Efeler Ligi’nde 7. Hafta maçları sona erdi.  Misli. Com Sultanlar Ligi’nde ise hafta sonu 7. Hafta, Salı günü de 8. Hafta maçları oynandı. Efeler Ligi’nde Galatasaray HDI Sigorta’yı deplasmanda 3-0 mağlup eden Halkbank bu hafta da namağlup liderliğini sürdürdü. Sultanlar Ligi’nde de Sarıyer Belediyesi’ni aynı skorla 3-0 mağlup eden Vakıfbank da liderliğini devam ettirdi. 8. Hafta sonunda da değişen bir şey olmadı. Takımlar yerlerinde kaldı. Federasyonun yerinde olsam 2. Devre maçlarında ilk 7 sırada olan takımları 1. Grup, 8 ile 14. sıradaki takımları 2. Grup yapar öyle oynatırım. Takımlarda zevk alır, izleyenler de zevk alacaktır. Takım yöneticileri ve Federasyon yetkilileri bu önerimi bir düşünün derim. Şimdi önce Efeler Ligi’ne bir göz atalım.

 

 

Halkbank deplasmanda Cim-Bom’u devirdi

Başkent temsilcilerinden Halkbank 7. Hafta derbi karşılaşmasında deplasmanda ev sahibi Galatasaray’ı çıkarttığı başarılı oyunuyla 3-0 (25-19, 25-15 ve 25-17) yenerken zorlanmadı. Yaptığı yedi maçı da kazanan Halkbank rakiplerinden 21 set alırken, rakiplerine sadece yedi set verdi. Solhan Spor ve Altekma’ya birer puan veren Halkbank topladığı 19 puanla bu hafta da liderliğini sürdürdü. İlk mağlubiyetini Bursa Büyükşehir Belediyesi’nden alan Sarı-Kırmızılılar 2. Mağlubiyetini de Halkbank’tan almış oldu. 14 puanla 4. Sırada yerinde kaldı.

 

Fenerbahçe ve Ziraat Bankkart yer değiştirdi

Haftanın diğer bir derbi karşılaşmasında ise ilk maçında Galatasaray HDI Sigorta’ya 3-0 mağlup olan Ziraat Bankkart konuk ettiği Fenerbahçe HDI Sigorta’yı 3-0 (25-20, 25-23, 25-17) mağlup etti. 6. Galibiyete imzasını atan Ziraat Bankkart puanını 18’e yükseltti. Sıralamada da 3. Sıradan ikinci sıraya yükseldi. Geçen hafta Galatasaray’a 3-1 mağlup olan Fenerbahçe bu hafta da Ziraat Bankkart’a yenilince 15 puanla ikincilikten 3. Sıraya indi.

 

Arkas 4 galibiyetten sonra 3. Yenilgisini aldı

Lige çok iyi başlayan İzmir temsilcisi Arkas Spor üst, üste dört galibiyet ile dört hafta liderliğini sürdürdü. Sonra Galatasaray’a 3-2 ve Ziraat Bankkart’a da 3-1 yenilen Arkas Spor 7. Maçında da Bursa Büyükşehir Belediyesi’ne deplasmanda 3-1 ( 26-24, 25-22, 18-25, 25-18) boyun eğdi. 13 puanla beşinciliğe indi. Bursa Büyükşehir Belediyesi de Arkas ile aynı puana sahip olurken set averajı ile 7. Sıradan 6.sıraya terfi etti. 

 

Spor Toto 4. galibiyetiyle yedinciliğe yükseldi

Lige iki mağlubiyetle başlayıp üst, üste üç galibiyet alarak başarı grafiğini yükselten Spor Toto 6. Maçında Yeni Kızıltepe’ye 3-0 yenildi. Yedinci maçında ise Tokat Belediye Plevne’yi 3-0 (25-18, 25-23, 25-19) yenip 4. Galibiyete imzasını attı. 12 puan topladı. 8. Sıradan 7. Sıraya çıktı. Tek galibiyeti Cizre Belediye’yi 3-2 yenerek galibiyetle tanışan Tokat Belediye Plevne 3 puan ile 11. Sıradan 12. sıraya indi.

 

Yeni Kızıltepe 4. galibiyete ulaştı

Lige çifte galibiyetle başlayıp üst, üste üç mağlubiyet alan Ligin yeni takımı Yeni Kızıltepe Spor 6. Maçında Spor Toto’yu 3-0 ve yedinci maçında da Sorgun Belediye’yi 3-1 ( 26-28, 25-19, 25-18 ve 25-17) mağlup etti. 4. Galibiyetle tanıştı. 11 puanla 9. Sıradan 8. Sıraya terfi etti. 4 galibiyeti olan Sorgun Belediye ise 3. Mağlubiyetini aldı. 9 puanla 6. Sıradan 9. Sıraya düştü. Solhan Spor Afyon Belediye Yüntaş’ı 3-1 yenip ilk galibiyet ile tanıştı. Altekma ise henüz galibiyet ile tanışamayan tek takım.

Sevgili dostlar Efeler Ligi’nde durum böyle. Şimdi Sultanlara bakalım.

 

8. hafta sonunda Sultanlar’da değişiklik yok

Sevgili dostlar bugün (9.11.2021 Salı) Sultanlar Ligi’nde 8. Hafta maçları oynandı. Favori takımlar maçlarını kazandı. Sıralamada da bir değişiklik olmadı. Her takım yerinde kaldı. 7. Haftayı lider olarak tamamlayan Vakıfbank, Sarıyer Belediyesi’ni 3-0 yenip 20 puanla 8. Haftayı da lider tamamladı. Sarıyer Belediyesi ise 8 puanla haftayı 8. Sırada tamamladı.

 

 

Vakıfbank 1, THY 2, Fenerbahçe ise 3. sırada

Tek mağlubiyeti Eczacıbaşı Dynavit’ten alan Türk Hava Yolları deplasmanda Nilüfer Belediyesi’ni 3-0 yenip puanını da 20’ye yükseltti. İkinci sırada yerini korudu. 2 galibiyeti bulunan Nilüfer Belediyesi ise 6 puanla 12. Sırada yerinde kaldı.

Lige iyi başlayıp 5. Hafta THY’na 3-0 mağlup olan Fenerbahçe Opet, Aydın Büyükşehir Belediyesi’ni 3-0 mağlup etti. 7. Galibiyete imzasını attı. Lider Vakıfbank ve THY ile birlikte 20 puana sahip olan Kanaryalar averajla 3. Sırada yerinde kaldı. 2 galibiyeti olan Aydın BŞB ise 7 puanla 10. Sırada yer aldı.

 

Eczacıbaşı 4, Galatasaray 5. sırada

Vakıfbank ve Galatasaray’a 3-2’lik  skorlarla mağlup olduktan sonra diğer 5 maçını kazanıp çıkış yapan Eczacıbaşı son maçında da Kuzeyboru’yu 3-0 yendi. Puanını da 19’a yükseltti. İlk 3 sırada yer alan Vakıfbank, THY ve Fenerbahçe ile arasında bir puanı olan Eczacıbaşı 4. Sırada yeri değişmedi.

İlk maçında PTT’ye 3-1 ve Fenerbahçe’ye de 3-2 mağlup olan Galatasaray diğer 5 maçından sonra 8. Maçında da deplasmanda Bolu Belediyesi’ni 3-1 mağlup etti Çıkışa geçen Sarı-Kırmızılılar 18 puan ile 5. Sırada yerini korudu. Bolu Belediyesi de iki galibiyet ve 7 puanla 11. Sırada yer aldı.

 

PTT ve Mert Grup Sigorta 6 ve 7. sırada

Lige çok iyi başlayıp ilk beş maçını kazanan PTT 6 maçında Eczacıbaşı ve Fenerbahçe’ye 3-0’lık skorlarla kaybeden PTT son maçında Karayolları’nı 3- yendi. 6. Galibiyete imzasını attı. Puanını da 17’ye yükseltti. 6. sırada  kaldı.

Ligin yeni takımlarından Mert Grup Sigorta üç yenilgiden sonra 8. Maçında deplasmanda Yeşilyurt’u 3-0 mağlup etti. 5. Galibiyeti aldı. 14 puanla yedinci sırada yerini korudu. Yeşilyurt ise yaptığı sekiz maçı da kaybetti. bir puanla 14. Son sırada bulunuyor. 

 

Federasyon ve takım yönetimlerine önerim var!

Sevgili spor dostları Sultanlar Ligi’nde de durum böyle favori takımlar maçlarını kazandı. Sıralamada da değişme olmadı. Bundan sonraki maçlarda sıralamaları değiştireceğini sanmıyorum. Şimdiden lig 2 gruba ayrılmış durumda. İlk 7 sırayı birinci grup, sonraki 8 ile 14 sıradaki takımları da 2. Grup olarak göreceğiz. Bu gruplar kendi aralarındaki maçlar zevkli geçerken, 1. Grup takımları ile 2. Grup takımları arasındaki maçlar seyirciye zevk vermeyecektir. Örnek verecek olursak Vakıfbank- Yeşilyurt maçı gibi. Federasyonun yerine olsam. 2. Devre maçlarında ilk 7 sırada olan takımları 1. Grup, 8 ile 14. sıradaki takımları 2. Grup yapar öyle oynatırım. Takımlarda zevk alır, izleyenler de zevk alacaktır. Takım yöneticileri ve Federasyon yetkilileri bu önerimi bir düşünün derim.

Etiketler: Tayyar Sümen, spor, voleybol, sporvitrini.com