Bizi takip edin
Abone olun
Bizi takip edin

Erdoğan’a aidat borcu uyarısı!

  • 0 Yorum
  • 64 Görüntüleme

Fenerbahçe Kulübü Yüksek Divan Kurulu’nun Kalamış’taki Faruk Ilgaz Tesisleri’nde düzenlenen ekim ayı olağan toplantısına Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan damgasını vurdu. Divan Başkanı Vefa Küçük’ün esprileri alkış aldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan ise Fenerbahçe’yi çocukluk, gençlik sevdası olarak yorumladı.

Erdoğan’ı kulüp binası girişinde Başkan Ali Koç, Divan Başkanı Vefa Küçük, Spor Bakanı Muharrem Kasapoğlu, Kadıköy Belediye Başkanı Şerdil Dara Odabaşı ve davetliler karşıladı.

Anı defteri imzalandıktan sonra Erdoğan salona alkışlarla girdi.

İLK SÖZ KÜÇÜK’ÜN

Divan’da ilk sözü Vefa Küçük aldı.

“Sayın Cumhurbaşkanımız ve değerli konuklar; Yüksek Divan Kurulumuza hoş geldiniz, şeref verdiniz. Sayın Cumhurbaşkanımızın kulüp üyeliğinde 25 yılını tamamlayıp Yüksek Divan Üyeliğini kazanması bizim için çok değerlidir. Cumhurbaşkanımız, 82 milyon için çok değerli ama kulübümüz için çok daha değerli. Fenerbahçe ve Türk spor tarihinde ilk defa bir Cumhurbaşkanı kulüp üyeliğinde 25 yılı tamamladı ve yüksek divan kurulu üyeliği kazandı.

12 Cumhurbaşkanımız içerisinde başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, şimdi de Sayın Recep Tayyip Erdoğan ile birlikte 6’sı Fenerbahçeli. Bu bizim için iftihardır.”

“Fenerbahçe ve Türk spor tarihinde ilk kez bir Cumhurbaşkanı kulüp üyeliğinde 25 yılını doldurdu ve yüksek divan kurulu üyesi oldu. Artık Divan üyemizsiniz ve sizin de aidatınızı yatırmanız gerekiyor. Cumhurbaşkanı olsanız da. Eğer aidatınızı ödemezsiniz, divanlara katılamazsınız.”

Bu söz salonda büyük alkış aldı.

ALİ KOÇ: ADALETE GÜVENİYORUZ

Fenerbahçe Başkanı şöyle konuştu:

“Bir aile buluşması olarak gördüğümüz toplantımıza hoş geldiniz. Cumhurbaşkanımızın da bizimle olmasının onurunu ve gururunu yaşıyoruz. 12 Cumhurbaşkanımızın 6’sının Fenerbahçeli olmasından gurur duyuyoruz.

Tabii ki elinizle paketle gelmediniz ama gönlünüz ve niyetiniz dolu geldiniz. Biz her gittiğiniz yerde olduğu gibi size ayrı bir koltuk ve yer ayırmak istemiştik ama siz herkesin oturduğu yerde oturmak istiyorum demişsiniz. Bunun için de ayrıca teşekkür ederim size.

Sayın Cumhurbaşkanımız, kongre üyeliğinin 25. yılını doldurdu ve yüksek divan kurulu üyesi oldu. Bugün tarihi bir gün. Bizi kırmayan Cumhurbaşkanımıza şükranlarımı sunuyorum.

Fenerbahçeli savaş zamanı ülkesini savunmak için koşar. Tarih bunun örnekleriyle doludur. 1. Dünya Savaşı ve Çanakkale’de olduğu gibi forma çıkarıp üniforma giyendir. Kurtuluş Savaşı’nda Anadolu’ya silah ve mühimmat kaçıran da bu şanlı camiaydı.

Kurtuluş Savaşı’nda Anadolu’ya silah ve mühimmat kaçıran da bu şanlı camiaydı. İşgal kuvvetlerine karşı çıktığımız 50 maçın 41’ini kazanarak milli mücadelemize moral veren, General Harrington Kupası’nı alarak cephede yendiğimiz işgal kuvvetlerini sahada da mağlup ettik.

Sayın Cumhurbaşkanımız, biz bu alçak örgüte boyun eğmedik. FETÖ’ye direnme noktamızda da ülkemizde öncü olduğumuzu düşünüyoruz. Mağduriyetimizden sportif olarak avantaj sağlayanlar oldu. Biz adalete güveniyoruz.

Geciken adalet adalet değildir ancak er ya da geç çıkacağına inanıyoruz. Hakkımızın teslim edilmesi için sabırla çabalarımızı göstereceğiz.

Sayın Cumhurbaşkanım, bazı sorunlar olunca sizin kapınıza geldik. Çoğunda bizi yalnız bırakmadınız. Sağolun, varolun.

Sayın Cumhurbaşkanım ilk kez buraya geliyorsunuz. Sizi bu akşamki maça davet etmek istiyoruz. Sizi ağırlamaktan onur duyarız. Gelemezseniz de sizi her zaman ağırlamaktan onur duyacağımızı biliyorsunuz. Herkes sizin Fenerbahçeli olduğunuzu biliyor ama Fenerbahçe’nin sizin için tam ne anlama geldiğini, ne kadar değerli olduğunu tahayyül edemiyor. Kariyer planlamanız daha farklı olsaydı, bugün eski bir Fenerbahçe sporcusu ya da yöneticisi olarak aramızda olabilirdiniz. Aziz Yıldırım’ın başlattığı ve 17 yıldır devam eden bir sürecin sonuna geldik. Kenan Evren Lisesi’nin kulübümüze devri gerçekleşmiştir. Bundan sonra bize düşen görev, bu değeri değerlendirebilmektir.

Sayın Cumhurbaşkanım, bu süreçte bize yardımcı olduğunuz için size teşekkür ederim. Sağolun, varolun. İyi ki geldiniz.

ERDOĞAN: TAKIM TUTMAK GÖNÜL İŞİ

“Fenerbahçe kurulduğundan dolayı ülkemizin lokomotifi olmuş bir kulüptür. Tüm branşlarda faaliyet gösteren kulüp Fenerbahçe’dir.

Takım tutmak bir gönül işidir. İnsanın asla yapamayacağı bir şey takım değiştirmektir. Fenerbahçe sevdası bizim gönlümüze çocukluk ve gençlik yıllarımızda düştü.

Amatörden profesyonelliğe doğru giden futbol hayatımıza, siyasi çalışmalarımızın yoğunluğu sebebiyle ara vermek durumunda kaldık. Ekranda da izledik. Rahmetli babam, bu yola devam etmeme müsaade etmedi. Okumamı istedi.

Takım tutmak tam anlamıyla bir gönül işidir. İnsan, çıkarı için birçok şey yapabilir. Siyasi ve sosyal tercihlerini değiştirebilir. Ama asla yapamayacağı şeylerden biri takım değiştirmektir.

Fenerbahçe’nin gönül dünyamızdaki yeri asla değişmedi. Atalarımızın da dediği gibi gönül ferman dinlemiyor. Hizmet verme bakımından bütün kulüplerimize eşit davranmaya çalıştım.

Bugün biz de kongre üyeliğimizle 25 yılı devirerek yüksek divan kurulu üyeliğine geçmiş bulunuyoruz. Fenerbahçe yüksek divan kurulu üyeliği, herkesin hayali olan bir unvandır. Bizim için ayrı bir bahtiyarlıktır.

Çeyrek asırdan fazladır, kongresi olan kıdemli Fenerbahçelilerden oluşan bu güzide çatıyı da tebrik ediyorum. İnşallah yüksek divan kurulumuzun bundan sonraki çalışmalarına her türlü desteği verip, her türlü katkıyı sunacağız.

Zaman zaman bir araya geldiğimizde başkanlarımıza söylüyorum. Yatıp kalkıp futbol diyoruz ama Fenerbahçe’nin basketboldaki başarısını unutamayız. Bu yadsınamaz. Bu başarıları geliştirmemiz lazım.”

Etiketler : Ali Koç Muharrem Kasapoğlu Recep Tayyip Erdoğan Vefa Küçük

Kategoriler : Fenerbahçe Futbol Genel Manşet

Yorumlar

İlginizi Çekebilir
Şeytanın “Gör” dediği (1)
Sözünün eri futbolcu… Jeremain Lens Fenerbahçe’den ayrılırken bir söz etmişti; “Ben Fenerbahçe’den başka yerde oynamam”. Sonra Beşiktaş’a gitti Surinam asıllı Hollandalı… Sağ açık yaptılar oynamadı. Sağ beke çektiler hiç oynamadı. Eeeee adam söylemişti. Gerçekten sözünün eriymiş. “Ben Fenerbahçe’den başka yerde oynamam” demişti. Dediğini yaptı ve hiç oynamadı… Gelirler Genel Müdürü Türkiye Futbol Federasyonu futbol dışında her şeyle uğraşıyor. Şimdi de vergi işlerine soyundu Sayın Nihat Özdemir. Dedi ki; “Kulüplern vergi borçlarını göz önüne almıyoruz”. Peki adama sormazlar mı, “Bu ne perhiz, bu ne lahana turşusu”... Devlet bile vergi borçlarını ancak yapılandırarak hallediyor. Federasyon ise, ‘Bol keseden atıyor’; “Bu yıl vergi borçlarını affettik. Mübarek Federasyon Başkanı değil de, Gelirler Genel Müdürü… Para dik durdu ! Bir söyledikleri, bir söylediklerini uymuyor. Geçtiğimiz sezon üç takım Yeni Malatyaspor, Hes Kablo Kayserispor ve MKE Ankaragücü Süper Lig’de son üç sırada yer alınca kurallar gereği küme düştüler. Önce ligin normal şekilde alttan gelen üç takımla birlikte 18 takımla devam edeceği açıklandı. Ancak herhalde birileri federasyonun kulağını bükünce, birden bire ligin 21 takımla oynanacağı açıklandı. Play off’ta final oynayan Adana Demirspor, “Bizi de alın ve lig 22 takım olsun” dedi. Lakin federasyon baktı ki bu işin içinden çıkılamayacak, ‘Yazı tura’ atmaya karar verdi. Yazı gelirse 18, tura gelirse 22 takımla yola devam para ‘dik’ durursa 21 takımla oynarız dedi. Veeee para Kemal Sunal’ın o unutulmaz film sahnesinde olduğu gibi ‘dik’ durdu ve 21 takımlı bir serüvene yelken açtık… Amaç Digitürk canlansın ‘mı’ acaba? Diyoruz ya bu federasyonun bir dediği bir diğerini tutmuyor diye. Alın size bir örnek daha… Futbol Federasyonu daha önce maçların yüzde otuz seyirci kapasitesiyle oynanacağını açıklamıştı. Herhalde yine birileri kulak çekti ki, anında çark edildi ve “İlk yarı seyircisiz oynanacak” dendi. Ben bu durumdan iki anlam çıkarıyorum. İlki ‘Önce insan sağlığı’ gerçeğidir. Buna tüm kalbimle “Okey” diyorum. Ancak bir ikinci anlam var ki hayli mide bulandırıyor. Seyirci maçlara gidemeyince ne yapacak, gidip Digitürk abonesi olacak. Bu durum bir, ‘ al takke ver külah’ durumu olmasın sakın. (!) Benim gönlüm ilk nedenden yana. İnşallah da öyledir… Ne dersmiş… Macaristan yenilgisinin ardından Milli Takımımızın Teknik Direktörü Şenol Güneş şöyle dedi; “Dersimizi aldık Sırbistan önünde kazanacağız”. Peki ya sonra ne oldu? Çok uzun bir süre sahada on kişiyle mücadele etme durumunda kalan Sırbistan’ı bile yenemedik. O zaman ne demeli; Sevgili Şenol hoca ders almak tamam güzel de, aldığın o dersi uygulamaya geçirmek gerekmiyor mu?

Süper Lig Puan Durumu


TakımPuan
1.fati̇h karagümrük a.ş. 7
2.aytemi̇z alanyaspor 7
3.galatasaray a.ş. 7
4.fraport-tav antalyaspor 7
5.atakaş hatayspor 7
6.büyükşehi̇r beledi̇ye erzurumspor 6
7.göztepe a.ş. 5
8.fenerbahçe a.ş. 5
9.i̇tti̇fak holdi̇ng konyaspor 4
10.trabzonspor a.ş. 4
11.beşi̇ktaş a.ş. 4
12.demi̇r grup si̇vasspor 4
13.kasimpaşa a.ş. 3
14.hes kablo kayseri̇spor 3
15.gazi̇antep futbol kulübü a.ş. 2
16.mke ankaragücü 1
17.gençlerbi̇rli̇ği̇ 1
18.çaykur ri̇zespor a.ş. 1
19.yeni̇ malatyaspor 1
20.yukatel deni̇zli̇spor 1
21.medi̇pol başakşehi̇r fk 0

Title

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat.

www.sporvitrini.com © 2010 - Tüm Hakları Saklıdır.

"www.sporvitrini.com" Basın Ahlak İlkelerine uymaya söz vermiştir ve bütün hakları saklıdır. Spor haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası'na uygun olarak yayınlanmaktadır. ‘www.sporvitrini.com’da yayınlanan tüm haberler ve makaleler, kaynak gösterilmek ve ‘www.sporvitrini.com’un ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir. ‘www.sporvitrini.com’ da yayınlanan yazılar ve yorumlardan yazarları sorumludur. www.sporvitrini.com sayfalarında yer alan ve ayrı bir sayfada açılan harici linklerin sorumluluğunu almaz.sporvitrini.com web sitesinde yer alan tüm sayısal veriler, istatistikler ve tahminler sadece bilgilendirme amaçlıdır. Köşe yazılarında yer alan içerik yazarların kendi görüşleri olup; ilgili konu hakkında sporvitrini.com'un genel görüşünü yansıtmaz. Web sayfalarımızda yer alan bilgiler ve doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte olup, bu bilgiler belli bir getirinin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu nedenle bu sayfalarda yer alan bilgilerdeki hatalardan,eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yapılan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı sporvitrini.com sorumlu tutulamaz.

Tasarım ve Programlama: Erdem FIRAT & Hicabi ERDEM