Haber Detayı
2021-02-18 13:41
Boksörlerimiz Tokyo’dan altın çıkaracak!

Türk sporunun lokomotif branşlarından bokstaki son gelişmeler, Türkiye Boks Federasyonu Başkanı Eyüp Gözgeç, as başkanlar ve sporcuların hep birlikte çıktıkları basın karşısında dile getirildi.

Boksörlerimiz Tokyo’dan altın çıkaracak!

Türk sporunun lokomotif branşlarından bokstaki son gelişmeler, Türkiye Boks Federasyonu Başkanı Eyüp Gözgeç, as başkanlar ve sporcuların hep birlikte çıktıkları basın karşısında dile getirildi.

İstanbul Bakırköy Wow Otel’de gerçekleşen etkinlik, hep birlikte yenilen akşam yemeği ve sonrasındaki sohbet niteliğindeki toplantı oldukça yararlı geçti.

Yemek sonrasında Tokyo Olimpiyat Oyunları Kota Müsabakaları hazırlık süreci ve sporcularımızın son durumlarını değerlendiren, Türkiye Boks Federasyonu Başkanı Eyüp Gözgeç, oldukça çarpıcı noktalara parmak basarak, “Tokyo’dan içinde altının da olduğu madalyalarla döneceğiz” dedi.

 

 

 Tokyo’dan başarıyla döneceğiz 

Türkiye Boks Federasyonu Başkanı Eyüp Gözgeç, “Milli boksörlerimiz olimpiyat kota müsabakalarına odaklandı. Hedef; takım halinde Tokyo vizesi alıp, oyunlarda altın madalya mücadelesi vermek. Burada ilk kez vurguluyorum ki, Tokyo’dan madalyalarla döneceğiz. Bunların arasında  altın da olacak” dedi.

Hazırlıkları değerlendiren Başkan Gözgeç “Tokyo’da Türkiye adına en başarılı branşlardan biri olacağız” vurgulamasını yaptı.

Gözgeç, kadın ve erkek milli takım sporcularının kamp çalışmalarını yakından takip ettiklerini sözlerine ekledi. Yönetim kurulunun da 7/24 çalışarak hazırlık yaptığını söyledi.

 

 

 Covid 19’un etkileri 

2020 yılı tüm branşlarda olduğu gibi boksta da maalesef Covid 19’un etkilerinin ağır geçtiğinin altını çizen Başkan Gözgeç, “Bizim bu yılın başlangıcındaki ana hedefimiz Avrupa ve dünya kota müsabakalarında başarılı olup, 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları’na katılabileceğimiz en fazla sporcuyla katılarak ülkemize madalyalar kazandırmaktı. 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları Avrupa Kota Müsabakaları’nın, İngiltere’nin başkenti Londra’da 14-24 Mart 2020 tarihleri arasında yapılması planlanıyordu. Ancak Covid 19 nedeniyle 16 Mart’ta oynanan müsabakaların ardından müsabakalar durduruldu. Son açıklamalara göre Avrupa kota müsabakalarının 2021 yılı 22-26 Nisan tarihleri arasında yapılması planlanıyor. Londra’da yapılan müsabakalarda erkekler 52 kilogram sporcumuz Batuhan Çiftçi, Tokyo Olimpiyat Oyunları için vize aldı. Erkekler 57 kilogram sporcumuz dışında tüm sporcularımız müsabakalara kaldığı yerden devam edecek” dedi.

 

 Dünyanın en genç takımıyız 

Türkiye Boks Federasyonu Başkanı Eyüp Gözgeç,”Dünyanın en genç ve ses getiren takımı bizim takımımız. Ben ve tüm yönetim sporcularımıza ve teknik kadromuza güveniyoruz. Sizlerin aracılığı ile kamuoyuna şunu belirtmek isterim, Türk  boksu eski günlerine dönmüştür, bunu birlikte başardık. Bu başarıda bizleri yalnız bırakmayan başta Sayın Cumhurbaşkanımıza, Spor Bakanımıza ve Genel Müdürümüze de sizlerin aracılığıyla teşekkür ediyorum dedi.

Etiketler: boks, spor, Eyüp Gözgeç