Haber Detayı
2021-02-18 09:36
Thierry Henry ‘Ada’ yolunda!

Dünya futbolunun efsanelerinden, İngiltere Premier Lig ekibi Arsenal’in eski yıldızı Thierry Henry’nin teknik adamlık serüveninin İngiltere’de devam ...

Thierry Henry ‘Ada’ yolunda!

Dünya futbolunun efsanelerinden, İngiltere Premier Lig ekibi Arsenal’in eski yıldızı Thierry Henry’nin teknik adamlık serüveninin İngiltere’de devam edeceği konuşuluyor.

Fransızların ve Arsenal’in adını dünya futbol tarihine yazdırmış futbolcusu Thierry Henry, teknik adamlık kariyerini Ada’da sürdürmeye hazırlanıyor.

 

 Haberin kaynağı Mirror… 

İngiliz medyasının güvenilir kaynaklarından Mirror’un haberine göre Henry, İngiltere Championship ekiplerinden Bournemouth ile anlaşmak üzere.

Championship liginde altıncı sırada olan Bournemouth’da, önce teknik direktör Jason Tindall gönderilmiş, ardından göreve geçici olarak Jonathan Woodgate getirilmişti.

 

 Altı yıl sonra yeniden 

Teknik adamlık kariyerine Arsenal Kulübü’nün altyapısında görev alarak başlayan Thierry Henry, ardından Belçika Milli Takımı’nda teknik direktör Roberto Martinez’in yardımcısı olarak görev aldı. İlk menajerlik deneyimini Monaco ile yaşayan 43 yaşındaki genç futbol adamı, yirmi maç sonra görevinden ayrıldı ve 2019 yılından bu yana MLS takımlarından Montreal Impact’i çalıştırıyordu. Eski yıldız futbolcu, Bournemouth ile anlaşma sağladığı takdirde altı yıl sonra Ada’ya dönmüş olacak.

Etiketler: Thierry Henry, futbol, spor