Haber Detayı
2021-01-27 13:00
Fenerbahçe resmen Mesut

Artık Fenerbahçe de Mesut’ta amacına resmen ulaştı. Sarı Lacivertli takım yıllık 3 milyon Euro'dan 3.5 yıllığına anlaşmaya vardığı Mesut Özil’le hayli görkemli bir imza töreni düzenledi. ...

Fenerbahçe resmen Mesut

Artık Fenerbahçe de Mesut’ta amacına resmen ulaştı. Sarı Lacivertli takım yıllık 3 milyon Euro'dan 3.5 yıllığına anlaşmaya vardığı Mesut Özil’le hayli görkemli bir imza töreni düzenledi.

Dünyaca ünlü yıldızın kendisini Fenerbahçeli yapan sözleşmeyi imzaladığı törene 64 basın kuruluşu, 132 gazeteci ve 10 yabancı basın mensubu akredite oldu. Türkiye'deki televizyonların yanı sıra aralarında Bild'in de arasında olduğu birçok yabancı kuruluş ve televizyon Özil'in imza törenini canlı olarak yayınladı.

İmza töreni öncesi Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, sportif direktör Emre Belözoğlu ve Mesut Özil açıklamalarda bulundu.

 

Evlendiğinde sinyal verilmişti

İmza töreninde ilk olarak Fenerbahçe Başkanı Ali Koç konuştu. Mesut Özil’in pek çok yer ve ortamda Fenerbahçeliliğini dile getirdiğine vurgu yapan Başkan Ali Koç, “Mesut Özil'in evlendiği zamandan bu hikayeyi alıyoruz. O zamanlar tanışmıyorduk, beni çağırmamıştın düğününe. O gün, Acun Ilıcalı'nın attığı 'İnşallah vatan hasretin biter' tweet'i fitili ateşledi. Sonrasındaki WinWin kampanyasında ifade edilenler yeni bir hikayenin başlangıcıymış. Acun Ilıcalı'nın bu transferde çok önemli bir rolü, maddi ve manevi desteği oldu” dedi.

 

Keşke Ocak ayında alabilsek!

Başkan Ali Koç Acun Ilıcalı’nın kendisine, Mesut’un yalnızca bir futbolcu olarak değil, aynı zamanda müthiş bir ticari potansiyel olarak Fenerbahçe’ye katma değer katacağını söylediğini ifade etti.

Kulübün gücüyle biz bu işi halledebileceklerine inandığını belirten Başkan Koç sözlerini şöyle sürdürdü; “Dedim ki keşke Ocak ayında alsak. Acun ise o zaman Exxen platformunu dünyaya yaymak istediğini söyledi. Bu hedefimde Mesut Özil'n de katkısı olacağını düşünüyorum dedi.

Daha sonra menajeri Erkut'la konuştuk. 8 Aralık günü Samandıra'dan Londra'ya yolculuğumuz başladı. Hatta ben, Emre ve Acun ayrı ayrı zamanlarda yola çıktık ki bilinmesin istedik. Ben Arsene Wenger'le görüştüm. Mesut'u sordum. Sakatlığı var mı, fit mi, saha dışında nasıl, bize tepeden bakar mı? Sonra Wenger'i Erol Bulut ile görüştürdük. Faydalı bir görüşme oldu.

10 Aralık günü yine orada bir evde Mesut Özil ile tanıştık. Orada bir şey dikkatimi çekti. O sırada Mesut Özil çocukluğundan beri gönül verdiği takımda forma giyme hayalinden bahsetti ve maddi konuları dert etmeyeceğini söyledi. Sonrasında detay görüşmeler başladı. Her süreç tamamlandı ve bugün karşınızdayız. Daha önceleri de olduğu gibi, Fenerbahçe bir 'imkansız' denilen transferi daha gerçekleştirdi" dedi.

 

Aslında güzel bir rüyaydı

Ali Koç'un ardından mikrofonu alan sportif direktör Emre Belözoğlu ise, "Mesut Özil hepimizin için güzel bir rüyaydı. Mesut için de bir hayaldi. Onunla birlikte çok daha fazla güçleneceğiz, kupaları beraber kaldıracağız. İyi günde ve kötü günde onunla beraber olacağız, Mesut'u yalnız bırakmayacağız. Mesut, memleketine bağlılığıyla gençlere örnek olacak bir kişi. Ne mutlu ki bu insan Fenerbahçeli" şeklinde konuştu.

 

Çok heyecanlı ve mutluyum

Ve son olarak söz Mesut Özil’deydi. Çok heyecanlı ve mutlu olduğunu belirten Mesut Özil, "Çok heyecanlı ve mutluyum. Fenerbahçe için bir rüyaydı, benim içinse bir hayal. İki taraf için de muhteşem bir bağlantı olacak. İnşallah takımıma yeteneğimle faydalı olacağım. Her zaman inandığım gibi şimdi de inanıyorum ki başarılı bir sezon geçireceğiz. Beni Fenerbahçeli yapan kendimim. Küçükken maçları seyrederken Fenerbahçeli oldum” dedi.

 

Pelkas'ı çok beğeniyor

Gazetecilerin sorduğu, “Şu an takımınızda en beğendiğiniz oyuncu kim” sorusuna yanıt veren Mesut “Pelkas” dedi. Ünlü oyuncu sözlerini şöyle sürdürdü; “Şu an takımımda Pelkas'ı çok beğeniyorum. Aynı pozisyonda oynuyoruz. Çok yetenekli bir futbolcu. Fenerbahçe'yle şampiyonluk yaşayacağıma inanıyorum. Fenerbahçe her sezon bunun için oynuyor. İnşallah bu sezon bu gerçekleşecek. Futbolcu üzerinde her zaman bir baskı vardır. Son dönemde hep büyük kulüplerde oynadım ve bu baskıyı hep yaşadım. Fenerbahçe'de de baskı olacak biliyorum. Ancak, elimden geleni yapacağım, her şey güzel olacak.”

İnşallah en kısa zamanda sahada olacağım. Takıma yardım etmek istiyorum. Duygusallık çok yüksek burada. Hayırlısı olsun iki taraf için de" ifadelerini kullandı.

 

Şimdilik 67 numarayı giyecek

Bu arada başkan Ali Koç, Mesut Özil’in 67 numaralı formayı istediğini belirtirken, gelecek sezon ise, Samatta'nın izniyle 10 numaranın Mesut'a geçeceğini söyledi.

Daha sonra Mesut Özil’i 3.5 yıllığına Sarı Lacivertli renklere bağlayan sözleşmeyi imzalayan Mesut Özil sosyal medya hesabından şu paylaşımı yaptı; "Bundan yaklaşık 20-25 sene kadar önce Gelsenkirchen sokaklarında sırtında 10 numara Jay Jay Okocha yazılı Fenerbahce forması ile futbol topunun peşinde aşkla koşan göçmen bir Türk çocuğuyken bugün çok şükür ki uzun yıllardır hayalini kurduğum bu formayı giyebilmek bana nasip oldu. Arsenal takımı ile olan sözleşmemi karşılıklı olarak anlaşıp feshederek çocukluğumdan beri koyu bir taraftarı olduğum Fenerbahçe ile 3,5 yıllık kontrat imzaladım.

Artık benim için, Napoleon Bonaparte’ın dünya bir ülke olsaydı başkenti bu şehir olurdu dediği, olağanüstü şehir İstanbul’da çocukluğumun takımı Fenerbahçe ile yeni hedeflerle yeni bir başlangıç yapma zamanı. Kariyerim ve hayatımdaki bu yeni başlangıca vesile olan başta başkanımız Sayın Ali Koç ve Yönetim Kurulu’na, Sportif Direktörümüz Emre Belözoğlu’na, Hocamız Erol Bulut’a bana güvendikleri için şükranlarımı sunuyorum."

Etiketler: Fenerbahçe, Mesut Özil, futbol, spor