Haber Detayı
2021-01-19 13:00
Wenger’den Özil yorumu
Fenerbahçe’nin Mesut Özil transferi dünya basınında büyük yankı buldu.
Wenger’den Özil yorumu

Fenerbahçe’nin Mesut Özil transferi dünya basınında büyük yankı buldu. Fransız teknik direktör Arsene Wenger de bu transferin Ocak ayında şu ana dek yapılan en önemli transfer olduğunun altını çizdi.

Arsenal'da bir dönem Mesut Özil'in teknik direktörlüğünü de yapan Wenger, beIN Sports'a yaptığı açıklamada şunları söyledi; "Sizin adınıza böyle bir transferi duyurmanın oldukça zevkli olduğunu düşünüyorum. Şu dönemde pek fazla transfer gerçekleştirilmiyor.

Bu transfer Ocak ayı transfer döneminin en büyük transferi durumunda. Çünkü futbol dünyası şimdilerde hayli sessiz. Bu, ligde iyi ve güçlü bir konumda bulunan Fenerbahçe için güzel bir haber. Mesut, şampiyonluğu kazanma konusunda iddialı olan takımı için yapbozun önemli bir parçası olabilir."

 

Türk bağı olduğu hissediliyordu

Mesut Özil'in Süper Lig'e her zaman ilgisi olduğunu vurgulayan Fransız futbol adamı, "Onun her zaman Arsenal'de olmasını istedim. Fakat her zaman için güçlü bir Türk bağı olduğunu hissedebiliyordum. Ailesiyle, menajeriyle, babasıyla tanıştım, bu sayede Türkiye ile güçlü bir ilişkisi olduğunu gördüm. Aynı zamanda Süper Lig'e de büyük bir ilgisi vardı" diyerek sözlerini tamamladı.

Etiketler: Mesut Özil, futbol, Fenerbahçe, spor, Arsene Wenger, Arsenal