Haber Detayı
2017-11-24 13:00
Snowboard'a 'Ford' Desteği
FIS Snowboard Dünya Kupası Türkiye Organizasyonu’nun isim sponsoru oldu
Snowboard'a 'Ford' Desteği

2014 FIS Snowboard Dünya Kupası Big Air İstanbul organizasyonu Ford ana sponsorluğu ile gerçekleşmişken Ford, bu alana yönelik desteğini büyüterek; FIS Snowboard Dünya Kupası Türkiye Organizasyonu’nun isim sponsoru oldu. Ford Snowboard Dünya Kupası, 03 Mart 2018 tarihinde Erciyes’te gerçekleştirilecek.

Türkiye Spor Yazarları Derneği’nde (TSYD) gerçekleştirilen FORD Snowboard Dünya Kupası basın toplantısında konuşan Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, “Türkiye Kayak Federasyonu ile birlikte bu yıl 4.sünü düzenlediğimiz FIS Snowboard Dünya Kupası’nı Türkiye’yi uluslararası arenada layıkıyla tanıtmak için en önemli fırsatlardan biri olarak görüyoruz. Kayseri Belediyesi olarak 10 yıldır Erciyes’imize hem altyapı hem de istihdam anlamında ciddi yatırımlar yaptık. Bu anlamda bölge otellerimiz de bize tam destek vererek bugünkü başarımıza katkı sağladılar” dedi.

Türkiye Kayak Federasyonu Başkanı Erol Yarar “Dünyada turizmi geliştiren tek faaliyet kayak ve snowboard’dur” dedi.

Erciyeş AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Murat Cahid Cıngı, “Snowboard’un yıllardır yapıldığı İsviçre ve Fransa’da bugün insanlar Erciyes’i biliyor. 1 kez İstanbul ve 3. kez Erciyes’te gerçekleştireceğimiz bu organizasyonu yapmak ve bunu sürdürebilir bir noktaya taşımak da başarımızın bir göstergesi” dedi.

Türkiye ve dünya genelinde 9 global network üzerinden canlı yayınlanacak yarışlar ile milyarlarca kişi ile buluşacak organizasyon; konserler, DJ performanslar, Ford markasının ve diğer partner markaların saha aktiviteleri ile kış sporları tutkunlarına Erciyes’te festival coşkusunda geçecek bir hafta sonu yaşatacak.

Etiketler: Erol Yarar FORD Snowboard Dünya Kupası Murat Cahid Cıngı Mustafa Çelik