Haber Detayı
2019-02-09 13:00
Şenol Güneş, A Milli Takım’da
Salı akşamı Fikret Orman, TFF Başkanı Yıldırım Demirören ve Şenol Güneş’in yaptığı toplantının sonucu belli oldu
Şenol Güneş, A Milli Takım’da

Salı akşamı Fikret Orman, TFF Başkanı Yıldırım Demirören ve Şenol Güneş’in yaptığı toplantının sonucu belli oldu. Güneş, ay-yıldızlıların mart ayındaki maçların başında olacak. Beşiktaş Teknik Direktörü sezon sonuna kadar hem Beşiktaş’ı hem de milli takımı çalıştıracak.

Daha önce 2000-2004 yılları arasında A Milli Takım'ı çalıştıran Şenol Güneş, 2002 Dünya Kupası'nda üçüncülük yaşayan takımın başında yer alıyordu. Sözleşmesi 30 Haziran'da sona erecek olan 73 yaşındaki Mircea Lucescu'nun da kısa süre içinde A Milli Takım'dan gönderilmesi bekleniyor. Rumen teknik adam, A Milli Takım'ın başında toplam 17 maça çıkarken bu maçlarda 4 galibiyet, 6 beraberlik ve 7 mağlubiyet aldı.

Sezon sonunda Beşiktaş'la sözleşmesi sona erecek olan deneyimli teknik adamın yardımcılığına Tamer Tuna’nın getirilmesi, yanı sıra uzun yıllardır beraber çalıştığı Şeref Çiçek ve İspanyol kondisyoner Miguel Peiro ile Fenerbahçe’de görev yapan eski yardımcısı Alper Boğuşlu'nın Güneş'in ekibinde yer almaları bekleniyor.

BENİM BİLGİM YOK

Bursaspor maçı öncesi konuşan Şenol Güneş, milli takım iddialarının sorulması üzerine “Ayrılıkla ilgiili benim bilgim yok. Bana yansıyan sorular, bir sürü şeyler geliyor ama onlara dönersek zaten işi bırakmak gerekiyor. Şu anda Bursaspor maçı daha önemli. Dalgalar nereye gidiyor, onu bilmiyorum. Zamanı gelince konuşuruz. Sosyal medya bana 3 senelik sözleşme yapıyordu, şimdi de gönderiyor” ifadelerini kullandı.

Etiketler: Alper Boğuşlu Fikret Orman Miguel Peiro Şenol Güneş Şeref Çiçek