Haber Detayı
2019-02-11 13:00
Lucescu ile yollar ayrıldı
A Milli Takım’da Mircea Lucescu dönemi sona erdi. Türkiye Futbol Federasyonu, Lucescu ile karşılıklı anlaşarak yollarını ayırma kararı aldı
Lucescu ile yollar ayrıldı

A Milli Takım’da Mircea Lucescu dönemi sona erdi. Türkiye Futbol Federasyonu, Lucescu ile karşılıklı anlaşarak yollarını ayırma kararı aldı.

 

Luce ile fesih için görüşmelere başlayan TFF Yönetimi, Rumen çalıştırıcı ile anlaşmaya vardı. A Milli Takım’dan senelik 2.5 milyon Euro maaş alan ve sözleşmesinin bitimine dört ay kalan tecrübeli teknik direktöre fesih tazminatı ödenmeyecek. Rumen çalıştırıcı, dört aylık maaşını alacak ve yollar ayrılacak.

 

TFF’den yapılan açıklamada, “Türk futbolu için yapmış olduğu çalışmalar ve A Milli Takım’da geleceğin takımını oluşturmak adına genç futbolcular konusunda gösterdiği hassasiyet için Mircea Lucescu’ya teşekkür eder, bundan sonraki kariyerinde başarılar dileriz” denildi.

 

Toplantının ardından bir açıklama yapan Rumen teknik adam, şunları söyledi: “Türkiye A Milli Takımı’nın kadrosunu yenilemek ve gençleştirmek hedefiyle çıkmış olduğumuz yolda çalışmalarımızı tamamladığımıza inanıyorum. Geldiğimiz süreçte, yaklaşmakta olan 2020 Avrupa Şampiyonası Elemeleri öncesinde TFF yönetiminin ve yeni teknik direktörün önünü açmak için karşılıklı anlaşarak bu kararı aldık. Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören ve yönetim kurulu üyelerine görev sürem boyunca bana inandıkları ve destekledikleri, ekibime de çalışmalarımda bana yardımcı oldukları için teşekkür ediyorum. Türkiye’nin kalbimde daima özel bir yeri olacak.”

 

Daha önce Türkiye’de Galatasaray ve Beşiktaş’ı çalıştıran Rumen teknik adam, Ağustos 2017’de A Milli Takım’ın başına geçmişti.

 

Milli Takım, ilk kez düzenlenen UEFA Uluslar Ligi’nde 4 maçta 1 galibiyet 3 yenilgi almıştı.

Etiketler: Mircea Lucescu Şenol Güneş TFF