Haber Detayı
2019-04-05 13:00
'İstanbul’da yaşamak güzel'
Beşiktaş’ta Şenol Güneş’in yerine aday gösterilen Guti, ülkesinde yayınlanan Marca gazetesine özel bir röportaj verdi
'İstanbul’da yaşamak güzel'

Beşiktaş’ta Şenol Güneş’in yerine aday gösterilen Guti, ülkesinde yayınlanan Marca gazetesine özel bir röportaj verdi.

Marca’ya konuşan Guti, “Tabii ki geri dönmeyi düşünüyorum ama Real Madrid’e dönmeden önce gelişmeye devam etmeliyim. Gelecek sezon teknik direktör olmak istiyorum. Birinci hedefim bu, ama nerede olacağımı bilmiyorum. Beşiktaş’ta mutluyum. Beşiktaş, Türkiye’de tüm şampiyonluklar için mücadele eden bir kulüp. Süper Lig’de yarışmak kolay değil. İşler iyi gitmezse durum karmaşıklaşıyor” diye konuştu.

Beşiktaş kariyerinden bahseden Guti, “Beşiktaş taraftarı hem kazandığınızda hem de kaybettiğinizde çok tutkuludur. Kazanmayı seven ve oyuncuyu motive eden bir kitledir. Beşiktaş’ı tanıyordum, ligi biliyordum. Buraya gelmemde önemli bir etken oldu. Sonuç ve futbol açısından sorunsuz bir sezon oldu diyemem. Zor bir yıldı ama şikayetçi değilim. Beşiktaş gibi önemli bir kulüpteyim. Real Madrid genç takımının başantrenörüyken hoca olmak istediğimi fark ettim. Yardımcı antenörlükle kötü zaman geçirdim. Çünkü istediğiniz kararları alamıyorsunuz” dedi.

İstanbul yaşansıtını anlatan Guti, “Çocuğum benden daha fazla Türkçe konuşuyor. İstanbul’da yaşamak gerçekten güzel. Sakin bir bölgede yaşıyoruz. Kapalıçarşı’ya veya Ayasofya’ya gidersem gözlük takıyorum ve dövmelerimi göstermiyorum çünkü beni kolayca tanıyorlar. İnsanlar bana karşı çok saygılı” ifadelerini kullandı.

Real Madrid için çıkan transfer haberlerine değinen Guti, “Bu delilik. Hangi noktaya ulaşacağını bilemiyorum. Sadece transferler için değil, maaşlar için de. Ancak Zidane geri dönüşüyle beni şaşırttı. Zidane, Real Madrid’de işleri gerçekten iyi yürütüyordu. Perez ve Zidane arasındaki dostluk da bu anlaşmaya yardımcı oldu. İhtiyaç duyulan kadar transfer yapılmalı. Çok fazla transfer doğru değil” ifadelerini kullandı.

Guti, “Messi mi, Ronaldo mu?” sorusuna “Kısa süre önce Messi’yi seçtiğimi twitterda belli ettim ama Cristiano’nun yaptıklarına da çok değer veriyorum. Messi daha fazla yeteneğe sahip. Cristiano daha golcü ve hırslı. Messi ile aynı dönemde futbol oynarken 5 Ballon d’Or kazanması inanılmaz. Real Madrid, Ronaldo’yu özledi” cevabını verdi.

Etiketler: Beşiktaş , Guti