Haber Detayı
2019-11-12 13:00
Periler Şampiyonaya hazır!
FIBA 2021 Avrupa Şampiyonası Elemeleri
Periler Şampiyonaya hazır!

FIBA 2021 Avrupa Şampiyonası Elemeleri’nde mücadele edecek A Kadın Milli Takımımız;  son çalışmalarını Sinan Erdem Spor Salonu’nda yaptı. A Milli Kadın Takımımız, 14 Kasım Perşembe günü TSİ 19.00’da Sırbistan ile deplasmanda ve 17 Kasım Pazar günü saat 17.30’da da Mersin’de Litvanya ile karşılaşacak.

“Sahaya isteğimiz ve karakterimizi koymalıyız” TBF Milli Takımlar Direktörü Haluk Yıldırım, “Sırbistan ve Litvanya maçları bizim için çok önemli. Direkt rakiplerimizle oynayacağız.  Belgrad’daki karşılaşmaların ardından Mersin’de de kazanıp 2’de 2 ile elemelere giriş yapmak istiyoruz. Bunun için Mersin’deki basketbolseverleri takımımızı desteklemeye bekliyoruz. Her maçımız çok zor; çünkü eleme müsabakalarına hazırlanmak için çok süre olmuyor. Önemli olan bizim sahaya isteğimizi ve karakterimizi koymamız. Bunu yapabilirsek bizim için her şey daha kolay olur.” dedi.

“Grubumuzu lider tamamlayarak Avrupa Şampiyonası’na katılmak istiyoruz” A Kadın Milli Takım Menajeri Yasemin Horasan ise “Sezon devam ederken toplandığımız için oyuncularımız hazır durumda ve bu bizi son derece mutlu ediyor. Sırbistan ve Litvanya ile iki önemli maç oynayacağız. Amacımız grubumuzu lider tamamlayarak Avrupa Şampiyonası’na gidebilmek. Eleme süreci uzun bir süreç. Adım adım gidip, alacağımız galibiyetlerle Avrupa Şampiyonası’na katılmak istiyoruz.” dedi.

“Oyuncularımızın konsantrasyonu çok yüksek” A Kadın Milli Takım Başantrenörü Ceyhun Yıldızoğlu, “Şu anda ligimizde form durumu yüksek olan oyuncularımızı kadromuza dâhil ettik. Oyuncularımızın konsantrasyonu çok yüksek. Son Avrupa Şampiyonası sürecinde Sırbistan ile üç kez karşılaşmıştık. Çok iyi bir ekip. Biz de jenerasyon geçişindeyiz. Şu anda bu süreç biraz sancılı geçiyor ancak eski günlerimize dönmek istiyoruz. Çok çalışarak ve iyi oynayarak Avrupa Şampiyonası’na gitmeyi hedefliyoruz.” diye konuştu.

“Avantaj yakalamak istiyoruz” A Kadın Milli Takım Kaptanı Işıl Alben, “Hiçbirimizi mutlu etmeyen bir Avrupa Şampiyonası geçirdik. Şimdi çok güçlü bir rakip olan Sırbistan ile deplasmanda karşılaşacağız. Rakibimiz, ekol olmuş ve çok güçlü bir takım. Bizim için çok önemli bir karşılaşma olacak. Takım olarak bir avantaj yakalamak istiyoruz. Sırbistan maçında mutlaka kazanmak için oynayacağız. Sonrasında da inşallah evimizde oynayacağımız Litvanya maçında galibiyete ulaşacağız.” açıklamasında bulundu.

Etiketler: