Haber Detayı
2024-04-24 23:42
YGD yönetimi lezzet şöleninde toplandı...

Geride bıraktığımız yoğun maratonu, Ramazan ve bayram koşuşturmasının yorgunluğunu üzerinde taşıyan bir grup gazeteci, ‘Yüzüncüyıl Gazeteciler Derneği’nin (YGD) Kartal

YGD yönetimi lezzet şöleninde toplandı...

Geride bıraktığımız yoğun maratonu, Ramazan ve bayram koşuşturmasının yorgunluğunu üzerinde taşıyan bir grup gazeteci, ‘Yüzüncüyıl Gazeteciler Derneği’nin (YGD) Kartal Büyük Erzurum Sofrası’nda gerçekleştirdiği yemekli toplantıda bir araya geldi.

Ağırlığı, İstanbul’un Anadolu yakasında görev yapan gazetecilerden oluşan bir üye profiline sahip ‘Yüzüncıyıl Gazeteciler Derneği’, restoran işletmecisi iş insanı Mustafa Çağlayan’ın misafirperverliğinde, ‘Türkiye’nin terası Erzurum’un dünyaca ünlü ve de tescilli lezzetleri; cağ kebabı, kadayıf dolması, ayran aşı çorbası ve dillere destan manda yoğurduyla birlikte çeşitli yöresel ürünlerinden oluşan öğle yemeği sonrasında Nisan ayı toplantısını gerçekleştirdi.

 

 

Başkan Yavuz Yılmaz; “Birlikte başaracağız

Toplantının açılışında kısa bir konuşma yapan YGD Başkanı Yavuz Yılmaz, başarılı ve olaysız bir seçim sürecini geride bıraktıklarının altını çizdi. Geçirilen sürecin önemine vurgu yapan Yılmaz, “Vatandaşlarımız demokratik haklarını kullanarak sandığa gitti ve vatandaşlık görevini yerine getirerek yerel yöneticilerini seçti. Seçim sürecinin olaysız ve gayet demokratik ortamda tamamlanmış olması memnuniyet verici. Bu süreçte siz değerli gazeteci dostlarımızın yoğun çabası ve hassasiyeti ise gurur vericiydi. Bazı aday ve siyasilerin agresif, bölücü söylem ve tavırlarını görmezden gelen gazeteci dostlarımız toplumu bölmeden, kışkırtmadan hassas bir habercilik yaptı. Göstermiş olduğunuz çaba ve anlayış için hepinize teşekkür ediyorum.

YGD olarak amacımız, önceliği, bu güzel ülkemizin birlik ve beraberliğini gözeten biz diyebilen gazeteci dostlarımızı bir çatı altında toplamak. Mesleğimizi daha iyi şartlarda yapabilmek ve tüm teknolojik gelişmeleri yakından takip ederek çağın gerektiği gibi gazetecilik yapmak. Bunun için dernek olarak gerekli eğitim ve desteğe hazırız. Birlikte mücadele edecek, birlikte başaracağız” dedi.

 

 

Yeni bir yol haritası belirlendi

Yılmaz, kısa bir seçim molası verdikleri yerel ve mülki yöneticilerle tanışma ziyaretlerinin devam edeceğini, yeni projeler geliştireceklerini, birlik ve beraberliği güçlendirecek etkinlikler düzenleyeceklerini de kaydetti.

Toplantıya katılan dernek yönetici ve üyesi gazeteciler de görüş ve önerilerini dile getirdi. Öneriler doğrultusunda komisyonlar oluşturuldu ve projelerin gerçekleştirilmesi için yol haritası belirlendi.

Yavuz Yılmaz, Yalçın Bel, Nesime Ergönen, Özner Berber, Erhan Bağcı, Ufuk Bulut, Durmuş Çelen, Zafer Yılmaz, Süleyman Aydınalp, Mehmet Birtek, Hikmet Aydoğan, Erden Aktoğu ve Fatih Turan’ın katıldığı toplantı, görüş ve önerilerin yer aldığı sohbetlerle devam etti. 

Toplantı sonrası gazeteciler, işletme sahibi Mustafa Çağlayan’la birlikte hatıra fotoğraf çektirerek Büyük Erzurum Sofrası'nın anı defterine, yöresel lezzetler ve gösterilen misafirperverlikten duyulan memnuniyetlerinin dile getirildiği bir metin yazarak hep birlikte imza attılar.

Etiketler: YGD yönetimi lezzet şöleninde toplandı, Yüzüncüyıl Gazeteciler Derneği, Büyük Erzurum Sofrası, Yavuz Yılmaz, Yalçın Bel, Nesime Ergönen, Özner Berber, Erhan Bağcı, Ufuk Bulut, Durmuş Çelen, Zafer Yılmaz, Süleyman Aydınalp, Mehmet Birtek, Hikmet Aydoğan, Erden Aktoğu, Fatih Turan