Haber Detayı
2024-03-12 22:30
Türk milletinin yüceliği

'Türkiye’nin Gönüllülük Öğretmeni' olarak bilinen Gönüllülük Eğitmeni ve Yazar İnal Aydınoğlu, şimdiye kadar yazdığı on altı kitabını...

Türk milletinin yüceliği

'Türkiye’nin Gönüllülük Öğretmeni' olarak bilinen Gönüllülük Eğitmeni ve Yazar İnal Aydınoğlu, şimdiye kadar yazdığı on altı kitabının arasına bir yenisini daha ekledi. Sevgi ve gönüllülük üzerine yazdığı kitapların ardından Türk milletinin yüceliğine olan hayranlığını dile getirmek isteyen Aydınoğlu’nun kaleme aldığı “Türk Milletinin Yüceliği” kitabı, K-İletişim Yayınları etiketiyle yayımlandı.

 

“Bu ne yüce bir millet, ne güzel insanlar”

İnal Aydınoğlu, yeni kitabıyla ilgili şu açıklamalarda bulundu: “Türk milletinin tarihi ve insanlık nitelikleri ile ilgili okumaya başladığımda, hayranlığım her geçen gün arttı. Kutadgu Bilig ve Dede Korkut’tan başlayıp, Türk mutasavvıflara kadar Türk’ün özündeki şefkati, sevgiyi, merhameti, hoşgörüyü, vicdanı; hakka, hukuka, adalete ve insan onuruna verilen değeri okudukça, gördükçe hayranlığım daha da arttı. ‘Bu ne yüce bir millet, ne güzel insanlar’ dedim.

 

 

“Korkma, okuyabildiğin, öğrenebildiğin kadarını yaz”

Yaşamım hep bu hayranlık içinde geçti. Kırk altı yıllık gönüllü yaşamımda hep bu yüce millete hizmet etmeye çalıştım. Sevgi ve gönüllülük üzerine on altı kitap yayımladıktan sonra bir cesaret gösterdim; Türk milletinin yüceliğine olan hayranlığımı dile getirmek istedim. Yazmaya başlayınca bir deryaya girdiğimi hissettim. Yazmaktan vazgeçmeye niyet ettim. İçimdeki verme arzusu; ‘Korkma, okuyabildiğin, öğrenebildiğin kadarını yaz’ dedi.

 

Türk milleti, Allah tarafından korunduğuna inanır…

Seksen üç yaşın sınırları içinde, hayranlık duyduğum Türk milletine özgü nitelikleri paylaşıyorum. Ne bir tarihçi ne de çok iyi bir araştırmacıyım. Gönlünü gönüllülüğe adayan, Türk milletinin yüceliğine inanan ve hayranlık duyan bir kardeşiniz olarak yazıyorum. Kitaplarından, makalelerinden yararlandığım, alıntılar yaptığım değerli yazarlarımıza, hocalarımıza sonsuz teşekkürler ederim. Yüce Yaradan Türk milletini bugüne kadar korudu; en zor günlerimizde özgürlüğe kavuşmamız ve çağdaşlığa ulaşmamız için bize Atatürk’ü gönderdi. Bugünden sonra da koruyacağı ve daha yücelere ulaştıracağı inancı içindeyim. Çünkü Türk milleti, Allah’a iman eder ve Allah tarafından korunduğuna inanır.”

 

“Türk Milletinin Yüceliği” kitabını aşağıdaki link üzerinden aynı gün kargo ile adresinize sipariş verebilirsiniz: https://www.kiletisimyayinlari.com/urun/turk-milletinin-yuceligi/

Etiketler: Türk milletinin yüceliği, İnal Aydınoğlu, gönüllülük öğretmeni