Haber Detayı
2023-09-26 20:34
GTD’den sektörel bilgilendirme toplantısı…

Gastronomi Turizmi Derneği (GTD) İhracat Destekleri bilgilendirme toplantısı İstanbul’da Crowne Plaza Harbiye‘de gerçekleşti....

GTD’den sektörel bilgilendirme toplantısı…

Gastronomi Turizmi Derneği (GTD) İhracat Destekleri bilgilendirme toplantısı İstanbul’da Crowne Plaza Harbiye‘de gerçekleşti.

Ülkemizin farklı yörelerinden davet edilen ve her biri diğerinden önemli konuklar ve T.C Ticaret Bakanlığından İhracat Genel Müdürlüğü Ticaret Uzmanlarının katıldığı etkinliğin açılış konuşmasını GTD Yönetim Kurulu Başkanı Gürkan Boztepe yaptı.

 

Gastronomi turizmine yeni bir soluk

Başkan Gürkan Boztepe’nin ardından, eski turizm bakanı Bülent Akarcalı, eski TURSAB Başkanı Başaran Ulusoy, Hüseyin Kurtoğulları, ve Gastronomi sektörüne her ortamda destek veren Tahsin Öztiryakiler de birer konuşma yaptı.

 

 

İşbirliklerinin önemine dikkat çekildi

Başkan Boztepe konuşmasında, “Bu yıl ilk kez yapılan ‘T.C Ticaret Bakanlığı İhracat Destekleri Bilgilendirme Toplantısı’ ile Gastronomi sektörüne yeni bir soluk kazandırmayı ve sınırları ortadan kaldırmayı amaçladıklarını” söyledi.

Tüm konuşmacılar gastronomi sektörüne destek veren Türkiye’nin Gastronomi alanında turizm gelirinin artması için T.C Ticaret Bakanlığı yurt içi ve yurt dışı kurumlarla yapılan iş birliklerinin önemine dikkat çekti.

 

 

Akarcalı, “Paydaşlar arasında sinerji çok etkili”

Bülent Akarcalı konuşmasında, “Gelecek yıllarda Gastronomi turizmi sektörünün dünya ekonomisindeki yerinin çok daha üst düzeye ulaşacağını öngörüyoruz. Paydaşlar arasında sinerjinin yakalanması açısından bilgilendirme toplantılarının çok etkili ve önemli olduğunu düşünüyoruz. GTD etkinliğinin yeni iş birliklerine zemin hazırlamasını diliyorum” dedi.

 

 

Boztepe, “Birlik duygusu çok önemli” dedi

GTD Yönetim Kurulu Başkanı Gürkan Boztepe, sektördeki birlik duygusunun çok önemli olduğunun altını çizerek, toplantılarda doğru bilgilendirme ile üretici ve tüketiciyi bir dünyaya açmayı hedeflediklerini ifade etti. Boztepe, “Bu tür bilgilendirme toplantıları, geleceğimizi şekillendirecek çok önemli bir adımdır. Bizler önüne çıkan her engele rağmen yılmadan güçlenen ve her zaman birbirine tutunan sektör paydaşlarıyız. Rekabet gücümüz ve dünyaya hızla uyum sağlayan bakış açımız ve vizyonumuz sayesinde sınırları aşacağımıza inanıyoruz. Gastronomi Turizm sektörüne yeni bir soluk kazandırmayı ve sınırları ortadan kaldırmayı amaçlayan toplantımızda gelecekte de sürecek iş birliklerinin ve ortaklıkların kurulmasını cesaretlendirirken, yeni destinasyonlar ile kültürel deneyimler hakkında fikir alışverişleri yapacağız” dedi.

Başkan Gürkan Boztepe, Türkiye dünyanın bir çok noktasından gelen üreticilerin bir araya geldiği toplantıda katılımcılara ve konuşmacılara teşekkür ederken, Crowne Plaza Harbiye Genel Müdürü Yusuf Mayda’ya da toplantıya ev sahipliği yapmaktan dolayı büyük memnuniyet duyduklarını vurguladı. GTD önderliğindeki toplantının sektöre yeni bir sinerji getirmesini beklediklerini belirtti.

Etiketler: GTD’den sektörel bilgilendirme toplantısı, GTD, Gastronomi Turizm Derneği, Gürkan Boztepe, gastronomi