Haber Detayı
2023-09-23 18:54
Olimpiyat vizesini Japonlardan aldık...

Kariyerine Dünya Şampiyonluğu etiketini yazdıran A Milli Kadın Voleybol Takımımız, şimdi de Olimpiyat vizesini cebine koydu. 2024 Paris Olimpiyat Oyunları Elemeleri B Grubu'nda karşılaştığı Japonya'yı mağlup eden ‘File...

Olimpiyat vizesini Japonlardan aldık...

Kariyerine Dünya Şampiyonluğu etiketini yazdıran A Milli Kadın Voleybol Takımımız, şimdi de Olimpiyat vizesini cebine koydu. 2024 Paris Olimpiyat Oyunları Elemeleri B Grubu'nda karşılaştığı Japonya'yı mağlup eden ‘Filenin Sultanları’ olimpiyatlara katılmayı garantilemiş oldu.

Kızlarımız, yenilgisiz Japonya'yı da devirdi ve elemelerde altıda altı yapıp, 2024 Paris Olimpiyat Oyunları'na katılma hakkını elde etti. Ülkemiz, üst üste ikinci, toplamda da üçüncü kez olimpiyatlarda mücadele edecek.

 

Yenilmezlik serisi devam ediyor

Sultanlarımız 1-0 geri düştüğü karşılaşmada, muhteşem bir dönüş yaparak, elemelere ev sahipliği yapan Japonya'yı 3-1’le geçti. Takımımız bu galibiyetle ardı ardına 21. maçını da kazanarak, yenilmezlik serisini sürdürdü.

Takımımız bu maç öncesinde, 2024 Paris Olimpiyat Oyunları Elemeleri B Grubu'nda karşılaştığı Porto Riko'yu 3-0, Bulgaristan'ı 3-0, Peru'yu 3-1, Arjantin'i 3-1 ve Brezilya'yı 3-0 yenerek beşte beş yapmıştı.

Millilerimiz, yedinci ve son maçında ise 24 Eylül Pazar günü (yarın) saat 10.00'da Belçika ile mücadele edecek.

 

Santarelli: “Üç hedefimize de ulaştık”

Japonya maçı sonrasında takımımızın başantrenörü Daniele Santarelli mutluluğunu dile getirdi. Santarelli,  “Japonya'ya karşı oynamak ne basit ne de kolay. Bu sahada da oynamak çok zordu. Japonya'nın oyununa, onlar oynadıkça adapte olduk. Çok başka bir oyun tarzları vardı. Oyuncularım konsantrasyonlarını kaybetmeyp çok iyi oynadılar. Mükemmel bir voleybol oynadık ve kazandığımız için mutluyuz. Birkaç ay önce başladığımız çalışmalarda üç hedefimiz vardı ve bunların hepsine ulaştık. Oyuncularımdan çok mutluyum. Oyuncu rotasyonu yaptık, her oyuncuya şans vermeye çalıştık. Gerçekten mükemmel bir yaz geçirdik” dedi.

Etiketler: Olimpiyat vizesini Japonlardan aldık,