Haber Detayı
2023-07-17 03:59
Sultanlar Milletler Ligi şampiyonu…

FIVB Milletler Ligi finalinde A Milli Kadın Voleybol Takımımız, Çin'i 3-1 mağlup ederek tarihi bir şampiyonluğa imza attı.

Milletler Ligi&rsqu...

Sultanlar Milletler Ligi şampiyonu…

FIVB Milletler Ligi finalinde A Milli Kadın Voleybol Takımımız, Çin'i 3-1 mağlup ederek tarihi bir şampiyonluğa imza attı.

Milletler Ligi’nde ev sahibi ABD’yi mağlup ederek finale yükselen A Milli Kadın Voleybol Takımımız, şampiyonluk maçında Çin’i devirerek altın madalyanın ve kupanın sahibi oldu.

2018 yılında da final oynayan takımımız ikinci kez çıktığı finalde, bu kez kupayı kaldırmayı başardı. A Milli Kadın Voleybol Takımımız, final maçında Çin’i setlerde 3-1 yenerek Amerika’nın Teksas eyaletinde şampiyonluk kupasını kazandı. Millilerimiz ülkemiz için çok önemli olan bu yıl, yanı 2023’te, cumhuriyetimizin 100. yılında dünyanın en büyüğü oldu.

 

Sonunda şampiyonluk geldi

2018 yılında ligi ikincilikle tamamlayan Filenin Sultanları, 2021’de üçüncü; 2019 ve 2022 yıllarında da dördüncülük elde etmişti.

Türkiye, dünya kulüpler sıralamasında da ABD’nin önüne geçerek, zirvenin yeni sahibi oldu. Daniele Santarelli'nin ekibi, bu şampiyonlukla Türk voleybolunda tarihi bir eşiği daha atlamış oldu.

 

Teksas’a, ‘Erik dalı’ dinlettik

Millilerimiz şampiyonluğun ardından ABD’de kupa töreni öncesi salonda erik dalı çaldırarak altın madalyayı doyasıya kutladı. Kameraların oyuncularımıza döndüğü o anlarda İtalyan koç Daniele Santarelli’nin de oyun havasına eşlik etmesi renkli görüntüler oluşturdu.

Etiketler: Sultanlar Milletler Ligi şampiyonu, Filenin Sultanları, voleybol, spor