Haber Detayı
2023-06-21 22:46
AFDK'dan beklenen karar geldi

2.Amatör Lig 17.grupta yaşanan sahte lisans olayı ile ilgili olarak TFF Disiplin Kurulu AFDK kararını açıkladı.

İstanbul 2.Amatör Ligi 17.grupta yaklaşık 2 ay önce oynanan Atalar-Harb-işspor ve Koşuyolu-Atalar maçlarında yaşanan 'sa...

AFDK'dan beklenen karar geldi

2.Amatör Lig 17.grupta yaşanan sahte lisans olayı ile ilgili olarak TFF Disiplin Kurulu AFDK kararını açıkladı.

İstanbul 2.Amatör Ligi 17.grupta yaklaşık 2 ay önce oynanan Atalar-Harb-işspor ve Koşuyolu-Atalar maçlarında yaşanan 'sahte lisans' olayı ile ilgili olarak AFDK'dan beklenen açıklama geldi. 

5 Nisan tarihinde oynanan Atalar-Harb işspor ve 8 Nisan'da oynanan Koşuyolu-Atalar maçlarına esame listesinde ismi yazılı İbrahim Eren Öz'ün yerine Eray Bakışgan'ın oynatıldığının tespit edilmesi üzerine Atalar takımı her iki maçta da hükmen yenik ilan edilmiş, 25 Mart'taki Atalar-Boğaziçi1907 ve Pendik Doğan-Atalar maçrında da benzer olay yaşanmış, Ancak TFF itiraz eden kulüplerin resmi itiraz süresini geçmiş olması nedeniyle bu kulüplerin itirazlarını reddetmişti. 

İl temsilciliği dosyayı AFDK'ya sevk etti

Gruptaki kulüpler iki hükmen cezası alan Atalar takımının ligden ihraç edilmesi yönünde TFF İl temsilciliğine başvurmuş, İl temsilciliği ise dosyanın TTF Disiplin Kuruluna sevk edildiğini, ve oradan gelecek karara göre hareket edileceğini belirtmişti.

AFDK'dan beklenen karar bugün açıklandı

TFF Amatör Futbol Disiplin Kurulu AFDK'nın kararına göre, olaya adı karışan futbolcularda Eray Bakışgan'ın itirazı hakkındaki başvuru reddedilirken, İbrahim Eren Öz ve Atalar Spor Kulübü hakkında ceza tayinine yer olmadığına karar verildi. 

Etiketler: Atalar Spor Kulübü, Harb-işspor, Koşuyoluspor, TFF İl temsilciliği, AFDK