Haber Detayı
2023-05-22 22:14
Doğuş Üniversitesi şampiyonluğa uzandı…

Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu’nun Manisa’da düzenlediği Kadınlar Süper Ligi Türkiye Şampiyonası’nın finalinde Bahçeşehir Üniversitesi’ni 3-1’le deviren Doğuş &U...

Doğuş Üniversitesi şampiyonluğa uzandı…

Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu’nun Manisa’da düzenlediği Kadınlar Süper Ligi Türkiye Şampiyonası’nın finalinde Bahçeşehir Üniversitesi’ni 3-1’le deviren Doğuş Üniversitesi yenilgisiz Türkiye şampiyonu oldu.

 

Salon: Manisa Celal Bayar Üniversite

Hakemler: Serap Kuka- Selçuk Görmen

Doğuş Üniversitesi:  Melike, Sude Naz, Çağla, Sude, Ece, Cansu, Damla (L), Ceren (L), Özlem, Azra, Meltem (Duygu, Eylül)

Antrenör: Barış Sümen

Bahçeşehir Üniversitesi:  Hilal, ada, Sudan, Kiraz, Elifsu, Hanife, Sude (L), Adlin (L), Derin, Aysu, Özge, (Melise, Feride)

Antrenör: Neşve  Büyükbayram

Setler: 3- 1 (22-25, 29-27, 26-24, 32-30)

Süre: 135 Dk. (25-37-34-40  )

 

Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu’nun Manisa’da düzenlediği Kadınlar Süper Ligi Türkiye Şampiyonası final karşılaşmasında Bahçeşehir Üniversitesi’ni çıkarttığı başarılı oyunuyla 3- 1 mağlup eden İstanbul Doğuş Üniversitesi Türkiye şampiyonu olmanın büyük sevincini yaşadı. Final maçını kaybeden Bahçeşehir Üniversitesi ikinci olurken, üçüncülük maçında Marmara Üniversitesi Üsküdar Üniversitesi’ni 3-1 yenerek üçüncülük kürsüsüne çıktı. Üsküdar Üniversitesi de 4. sırada yer aldı. Dereceye giren takımların kupa ve madalyaları törenle verildi.

 

Doğuş Üniversitesi ilk yılında mutlu sona ulaştı

Doğuş Üniversitesi ilk yılında şampiyon olmanın büyük mutluluğunu yaşadı. Doğuş Üniversitesi B Grubunda Bahçeşehir, Ege ve Gazi Üniversitesiyle karşılaştı. İlk maçında Ege Üniversitesini 3-2, ikinci maçında Gazi Üniversitesi’ni 3-0 ve üçüncü maçında da Bahçeşehir Üniversitesini 3-1 mağlup etti. Grubu yenilgisiz lider tamamladı ve yarı finale yükseldi.

 

 

Yarı final maçlarını kazanıp şampiyon oldu

Doğuş Üniversitesi yarı finalde A Grubu ikincisi Üsküdar Üniversitesiyle eşleşti. Üsküdar Üniversitesini de zorlu bir mücadele sonrası 3-2 mağlup edip final oynama hakkını elde etti. Final karşılaşmasında bir kez daha karşılaştığı Bahçeşehir Üniversitesini 3-1 yenerek ilk yılında şampiyonluğa imzasını attı.

 

 

Doğuş antrenörü Sümen: “Çalıştık, kazandık, mutlu olduk”

Çok çalışmalarının karşılığını şampiyon olarak aldıklarını belirten Doğuş Üniversitesi Antrenörü Barış Sümen,” Üç yıl önce ilk takımımızı kurduk. 2. Ligden başladık şampiyon olduk. Birinci lige çıktık. Aynı başarıyı 1. Ligde de gösterip süper lige yükseldik. Görüldüğü gibi Süper Ligde de önce grup birincisi

olup, sonra da yarı final ve final galibiyetleriyle mutlu sona ulaştık. Bu arada her zaman yanımızda olan ve bizlere her konuda destek veren Rektörümüz Prof. Dr. Turgut Özkan, Genel Sekreterimiz Av. Bağlan Uzgören, SKS Müdürümüz Dr. Öğretim Üyesi Hakan Kaya ve Spor Koordinatörümüz Melike Büyükyiğit ile bana yardımcı olan antrenör arkadaşım Emre Dirier ve sporcularıma çok teşekkür ediyorum” dedi.

Etiketler: voleybol, Doğuş Üniversitesi, Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu, spor, Barış Sümen