Haber Detayı
2023-05-22 20:06
Şampiyon VakıfBank basınla buluştu…

CEV Şampiyonlar Ligi’nde üst üste ikinci toplamda altıncı kez kazanarak tarihi bir başarıya imza atan VakıfBank Spor Kulübü, zaferin ardından ülkeye dönüşünde medya mensupları ile buluştu. Va...

Şampiyon VakıfBank basınla buluştu…

CEV Şampiyonlar Ligi’nde üst üste ikinci toplamda altıncı kez kazanarak tarihi bir başarıya imza atan VakıfBank Spor Kulübü, zaferin ardından ülkeye dönüşünde medya mensupları ile buluştu. VakıfBank Spor Sarayı’ndaki törene; VakıfBank Genel Müdürü ve Spor Kulübü Başkanı Abdi Serdar Üstünsalih, kulüp yöneticileri, teknik ekip ve Sarı Siyahlı takımın Avrupa şampiyonu oyuncuları katıldı.

 

 

 

İnişli çıkışlı bir yolculuktu

VakıfBank Genel Müdürü ve Spor Kulübü Başkanı Abdi Serdar Üstünsalih toplantıda yaptığı konuşmada, “Uzun, yorucu ve zor bir sezonu daha geride bıraktık. Güzel anlarımız da oldu, üzüldüğümüz günler de yaşadık. İnişli çıkışlı bir yolculuktu. Her şeyin sonunda takımımız bize, yine çok güçlü duygular yaşattı ve müzemize iki yeni kupa daha kazandırdı. Rekorlarımızı ve yıldız sayımızı geliştirdik” ifadelerini kullandı. 

Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. yaşının kutladığı 2023 senesinde Avrupa’da Türk finali oynanmış olmasının önemine vurgu yapan Üstünsalih, “Atatürk’ün kızları 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’ndan bir gün sonra, Avrupa’nın en büyük sahnesine çıktı. Bu Türk voleybolu ve tüm ülke için büyük bir gururdu. Cumhuriyet kazanımlarının en güzel göstergesi olan Türk kadınının, Cumhuriyetimizin 100. yaşını kutladığımız bu sene bunu başarması, gururumuzu katbekat artırdı. Torino’ya kupanın her halükârda Türkiye’ye geleceğini bilerek gitmek çok güzel bir histi. Umarım bu duyguyu her sezon yaşarız” dedi. 

 

Neslihan Demir Güler: “Çok zor bir sezonu harika noktaladık” 

VakıfBank Spor Kulübü Genel Menajeri Neslihan Demir Güler ise, “Çok zor bir sezonu harika bir şekilde noktaladık. Bu takım ve kulüp her şeyin en iyisini hak ediyor” dedi. 

 

Giovanni Guidetti: “Oyuncularıma teşekkür ediyorum” 

VakıfBank Spor Kulübü Başantrenörü Giovanni Guidetti, “Oyuncularıma teşekkür ediyorum. En çok da çalışmaktan hiçbir zaman vazgeçmedikleri için çok mutluyum. Zor bir sezondu. Hepimiz zor şeyler yaşadık ama bu zorlukları çok güçlü şekilde atlattılar ve bizi çok mutlu ettiler” diyerek duygularını dile getirdi. 

 

Gabi Guimaraes: “En büyük hedefimize ulaştık” 

VakıfBank Spor Kulübü Kaptanı Gabi Guimaraes ise, “Çok gururlu ve mutluyum. Sezon boyunca çok iyi çalıştık ve sonunda da en büyük hedefimiz olan kupaya ulaştık” ifadelerini kullandı.

 

 

Kupa koleksiyoncusu VakıfBank 

VakıfBank Spor Kulübü, 2022-2023 sezonu CEV Şampiyonlar Ligi şampiyonluğu ile 36. sezonunda 38. kupasını kazanmış oldu. Türkiye’nin uluslararası alanda en çok kupa kazanan takımı olan VakıfBank böylece müzesine 12. uluslararası kupasını ekledi. Üst üste ikinci kez Avrupa şampiyonu olan Sarı Siyahlılar, FIVB Kulüpler Dünya Şampiyonası tarihinde dört şampiyonluk ile CEV Şampiyonlar Ligi tarihinde ise 6 zafer ile dünyada bu turnuvalarda en çok zirveye ulaşan ekip konumunda.

Etiketler: CEV Şampiyonlar Ligi, VakıfBank, Şampiyon VakıfBank basınla buluştu, spor, voleybol