Haber Detayı
2023-04-05 23:04
Taçspor'un şampiyon gençleri kupalarını aldı

İstanbul U15 ve U17 Liglerinde mücadele den Taçspor U15 futbol takımı şampiyonluk, U17 takımı ise ikincilik kupasını düzenlenen iftar yemeğinde aldı...

Taçspor'un şampiyon gençleri kupalarını aldı

İstanbul U15 ve U17 Liglerinde mücadele den Taçspor U15 futbol takımı şampiyonluk, U17 takımı ise ikincilik kupasını düzenlenen iftar yemeğinde aldı.

Sezona Altyapı Sorumlusu Ersin Atasoy ve Teknik Sorumlu Ender Sevindik yönetiminde başlayan U15 Takımı oynadığı 14 maçta 11 galibiyet alarak grubu şampiyon olarak tamamladı ve A grubuna yükseldi. Ataşehir Belediyesi, Ataşehir Amatör Spor Kulüpler Birliği tarafından düzenlenen turnuva finalinde U17 Takımı ikincilik kupası aldı. U17 takımı ligde oynadığı ilk maçta rakibini 3-0 mağlup ederek sezona iddialı bir başlangıç yaptı.

Sezon başı yapılan altyapı çalışmalarının meyvelerini almaya başlayan takımlara, Galatasaray Taçspor Yönetimide kayıtsız kalmayarak düzenlediği iftar programı ile onore ederek kupalarını takdim etti.

Genç şampiyonların oldukça mutlu olduğu iftar programı Ataşehir Galatasaray Taçspor tesislerinde yapılırken, yemeğe Galatasaray Taçspor Kulüp Başkanı Ali Polat Bengiserp, Yönetim Kurulu Üyeleri Mehmet Saruhan Cibara, Cengiz Ergani, Ahmet Cebeci, Kerem Argüden, Selçuk Azeri, Futbol Şubesi Koordinatörü Dursun Karataş, Teknik Ekip, U15, U17 Futbol Takımı oyuncuları katıldılar.

 

Azeri : Futbol Akademimiz meyvelerini vermeye başladı

Galatasaray Taçspor Yönetim Kurulu Üyesi ve Futbol Şubesi Sorumlusu Selçuk Azeri GS Tv’ye yaptığı açıklamada “ Sezon başı kurduğumuz altyapımızda yaptığımız yatırımlar sonucunda futbol akademimizin meyvelerini almaya başladık. U15 takımımız şampiyon olurken, U17 takımımız turnuvada ikinci olması ile gurur duyuyoruz. Bugünkü U17 ve U18 takımı oyuncularımız inşallah seneye A takımımızın kadrosunda yer alacaklar. Galatasaray Taçspor Ataşehir İlçesinde ve Anadolu yakasında artık futbolcu fabrikası olma yolunda emin adımlarla ilerliyor. Hedefimiz tamamen kendi altyapımızdan yetişen oyuncularla liglerde mücadele etmek. Altyapı akademimizi kurarken Ersin Atasoy ve Ender Sevindik hocamızla omuz omuza verdik ve bugünlere geldik. Sağ olsun hocalarımız da bilgi, birikim  ve tecrübeleri sonucu başarısını çifte mutlulukla taçlandırdı. Teknik ekip ve oyuncularımızı kutluyor, başarılarının devamını diliyorum” dedi.

 

Atasoy: Altyapımız her zaman önceliğimizdir

Kadrolarında bir çok genç ve yetenekli futbolcu olduğunu belirten Sarı Kırmızılıların Altyapı Sorumlusu Ersin Atasoy “ Altyapımızdaki yetenekli gençlere önce güvenip, değer verip onları ön plana çıkararak sonrasında onlara inanıyoruz, kendilerine şans tanınması halinde başarının geleceğini düşünüyoruz. Kulüp Başkanımız Ali Polat Bengiserp ve Futbol Şubesi Sorumlumuz Selçuk Azeri bu konuda bizi destekliyor. Galatasaray Taçspor’un kazanmayı alışkanlık haline getiren bir takıma dönüşmesi için gelecek vaat eden gençlerimiz üzerinde iskelet kadromuzu oluşturuyoruz. Bu yetenekli isimlerin sezon içerisinde takıma yapacağı katkıları ile kendilerinden övgü ile bahsettireceğine gönülden inanıyorum “ dedi.

Etiketler: Taçspor, Ataşehir Belediyesi, Ataşehir Amatör Spor Kulüpler Birliği, spor