Haber Detayı
2022-12-25 18:33
Kuruluşlar Ligi başladı

İstanbul Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Masa Tenisi İl Temsilciliği ile kısa adı İKMTD olan İstanbul Kuruluşlararası Masa Tenisi Spor Kulübü Derneği tarafından birlikte organiz...

Kuruluşlar Ligi başladı

İstanbul Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Masa Tenisi İl Temsilciliği ile kısa adı İKMTD olan İstanbul Kuruluşlararası Masa Tenisi Spor Kulübü Derneği tarafından birlikte organize edilen 2022-2023 sezonu Kuruluşlar Arası Masa Tenisi İstanbul Lig Müsabakalarının birinci etap maçları Tozkoparan Spor Salonunda yapıldı.

Müsabakalar öncesinde İKMTD Başkanı Uğur Beşok, açılış konuşması yaparak katılan takımlara başarı diledi. Oynanan maçlar sonunda Süper Lig`de son şampiyon Telas Lastik, Bilge Hastanesi ve Yakar Tekstil. Birinci Lig`de Havelsan, İSMMMO ve Turkcell-B. Kadınlar Ligi`nde ise geçen yılın şampiyonu THY ve Güreli YMM tüm maçlarını kazanarak 1.etabı 3'er galibiyetle kapattılar. Toplam dört etaptan oluşacak olan Kuruluşlar Arası Masa Tenisi İstanbul Lig Müsabakaları Mart 2023'de Tozkoparan Spor Salonunda düzenlenecek 4.etap maçlarıyla sona erecek. Kuruluşlar Arası Masa Tenisi İstanbul Ligine erkeklerde 20, kadınlarda ise 9 takım katılıyor.

Türkiye Masa Tenisi Federasyonu önceki dönem başkanlarından Kerim Koç, Bilge Hastanesi takım kaptanı olarak sahaya çıktı.


Kuruluşlar Ligi'nde geçen yılın hem İstanbul Ligi, hem de Türkiye Şampiyonası şampiyonu THY Kadın takımı yeni sezona 3'de 3 yaparak başladı.

Kuruluşlar Ligi'nde geçen yılın hem İstanbul Ligi, hem de Türkiye Şampiyonası şampiyonu Telas Lastik Erkek takımı yeni sezona iddialı başladı. 

 

 

 

Etiketler: Masa Tenisi, İKMTD, İstanbul Kuruluşlar Ligi, Tozkoparan, 2022-2023 sezonu Kuruluşlar Arası Masa Tenisi İstanbul Ligi