Haber Detayı
2022-12-17 19:57
Hırvatistan 3. Fas 4. oldu: 2-1

2022 Dünya Futbol Şampiyonası’nda yarı finalin iki kaybeden takımı Hırvatistan ve Fas, üçüncülük dördüncülü...

Hırvatistan 3. Fas 4. oldu: 2-1

2022 Dünya Futbol Şampiyonası’nda yarı finalin iki kaybeden takımı Hırvatistan ve Fas, üçüncülük dördüncülük maçında karşı karşıya geldi. Zorlu mücadeleyi 2-1 kazanan Hırvatistan, bir önceki turnuvadaki ikinciliğinin ardından, bu yıl da üçüncülüğü elde etti.

Dünya Kupası'nda son dörde kalan ilk Afrika ülkesi olan Fas, ilkleri başardığı Katar'da Hırvatistan’ı devirip, bir ilki daha kariyerine eklemeyi hedefliyordu ancak, Modric ve arkadaşları buna izin vermedi.

Zorlu karşılaşma karşılıklı atılan gollerle başladı. Maçta henüz 7. dakika oynanırken, Hırvatistan bir duran top organizasyonunda Gvardiol'lün golüyle öne geçti; 1-0.

Fas bu gole hemen iki dakika sonra ve aynı şekilde bir duran top sonrasında yanıt verdi. 9. dakika oynanırken, Ziyech’in kullandığı atışta seken top bir anda kale önünde boşta kalınca, Dari kafayla dokundu; 1-1.

Bu golden sonra iki takımda karşılıklı ataklar geliştirdi. 42. dakika oynanırken,

Mislav Orsic ceza sahasının içinden yaptığı şık vuruşla Hırvatistan’ın ikinci golünü kaydetti ve ilk devre bu skorla sonuçlandı; 2-1.

İkinci yarıda da karşılıklı ataklar vardı. Her iki takım da skoru lehine çevirebilmek adına birçok pozisyon geliştirdi. Ancak bunların hiçbiri skor tabelasını değiştirmeye yetmedi.

Ortaya çıkan 2-1’lik skor, Hırvatistan’ı tarihinde ikinci kez üçüncü yaparken, Fas ise kariyerine dördüncülük apoleteniz ekleyen ilk Afrika takımı olarak tarihe not düşmüş, ve gönüllerde yer etmiş oldu.

Etiketler: 2022 Dünya Futbol Şampiyonası, Katar, futbol, spor, Fas, Hırvatistan