Haber Detayı
2022-11-14 23:17
Filede haftaya bakış

Sevgili dostlar, filede Misli.Com Sultanlar Ligi’nde 4. haftayı, AXA Sigorta Efeler Ligi’nde de 8. haftayı geride bıraktık. Sultanlar Ligi’nde ge&c...

Filede haftaya bakış

Sevgili dostlar, filede Misli.Com Sultanlar Ligi’nde 4. haftayı, AXA Sigorta Efeler Ligi’nde de 8. haftayı geride bıraktık. Sultanlar Ligi’nde geçen hafta 3. sırada olan Eczacıbaşı Dynavit 4. hafta yenilgisiz liderliğe yükseldi.  Efeler Ligi’nde ise haftalardır yenilgisiz lider durumda olan Halkbank da Hatay Büyükşehir galibiyetiyle 8. haftayı da lider tamamladı.

 

Eczacıbaşı lider, Cim Bom ikinci sırada yer aldı

Ligin iddialı takımlarından Fenerbahçe Opet’i 3-0, THY’nı 3-1 mağlup eden Eczacıbaşı Dynavit, geçen hafta Nilüfer Belediyesi ve bu hafta da Sarıyer Belediyesi’ni 3-0 yenip puanını 12’ye yükseltti. Sıralamada da üçüncülükten liderliğe yükseldi. Sarıyer Belediyesi ise 3. mağlubiyetini aldı. 4 puanla 4. sıradan onunculuğa indi. Geçen haftayı lider tamamlayan Galatasaray HDI Sigorta üç galibiyet sonrası 4. maçında da Sigorta Shop’u 3-1 (25-18, 23-25, 25-20, 25-9) mağlup etti. 12 puan ve set averajı ile Eczacıbaşı’nın ardından ikinci sırada yer aldı. Üçüncü yenilgisini alan Sigorta Shop ise, üç puanla dokuzunculuktan 11. sıraya düştü.

 

Haftanın derbisinin kazananı Vakıfbank

Şampiyonlar Kupası’nda Vakıfbank’ı 3-0 yenip kupanın sahibi olan Fenerbahçe Opet, haftanın derbi karşılaşmasında Vakıfbank’a 3-1 ( 25-21, 25-20, 23-25, 25-22) mağlup oldu. Fenerbahçe’ye set veren Vakıfbank 12 puan ile 2. sıradan üçüncü sıraya geriledi. Eczacıbaşı’ndan sonra ikinci yenilgisini alan Fenerbahçe Opet ise, altı puanla altıncı sırada yer aldı.

 

THY dördüncü, PTT ise beşinci sıraya yükseldi

Tek yenilgiyi Eczacıbaşı’ndan alan THY, 4. maçında deplasmanda Nilüfer Belediyesi’ni 3-0 mağlup etti. Puanını da dokuza yükselten THY beşinci sıradan 4. sıraya terfi etti. Nilüfer Belediyesi ise üçüncü yenilgisini aldı. Altıncı sıradan 12. sıraya indi. İlk maçında Çukurova’ya 3-0 mağlup olan PTT, arıd ardına üçüncü maçını kazanıp puanını yediye yükseltti. Sıralamada 5. sıra birden atlayarak 10. sıradan beşinciliğe yükseldi.

 

Kuzeyboru ve Aydın haftayı galibiyetle kapadı

Sultanlar Ligi’nin 4. haftasında Aydın Büyükşehir Belediyesi, Bolu Belediyesi’ni 3-1 mağlup etti. İkinci galibiyetle tanışan Aydın Büyükşehir Belediyesi puanını beşe yükseltti. 11. sıradan da 8. sıraya yükseldi. Kuzeyboru da üç yenilgi sonrası 4. maçında,  Çukurova’yı 3-0 mağlup etti. İlk galibiyetle tanıştı. Dört puanla 13. sıradan 9. sıraya yükseldi.

 

Sultanlar Ligi’nde 4. hafta sonrası sıralama

  1- Eczacıbaşı Dynavit          12 puan

  2- Galatasaray HDI Sig.       12 puan

  3- Vakıfbank                         12 puan

  4- THY                                   9 puan

  5- PTT                                    7 puan

  6- Fenerbahçe Opet                 6 puan

  7- Çukurova Bld.                    6 puan

  8- Aydın BŞB.                        5 puan

  9- Kuzey Boru                        4 puan

10- Sarıyer Bld.                         4 puan

11- Sigorta Shop                       3 puan

12- Nilüfer Bld.                        3 puan

13- Bolu Bld.                            1 puan

14- İlbank                                 0 puan.

 

Efeler’de Halkbank liderliğini korudu

Efeler Ligi 8. haftada da iki Ankara takımı Halkbank liderliğini, Ziraat Bankkart’ta ikinciliğini sürdürdü. Ligin yenilgisiz tek takımı Halkbank son maçında da deplasmanda Hatay Büyükşehir Belediyesi’ni 3-0 mağlup etti. Rakiplerinden 24 set alıp, rakiplerine sadece 3 set veren Halkbank 23 puanla bu hafta da liderliğini korudu. Hatay Büyükşehir Belediyesi ise beşinci kez mağlubiyetle tanıştı.11 puanla 8. sırada yerinde kaldı.

 

Ziraat Bankkart ikinci sıradaki yerinde kaldı

Tek mağlubiyeti Develi Belediyesi’nden alan Ziraat Bankkart, deplasmanda Hekimoğlu Global’ı 3-0 mağlup etti.  Yedinci galibiyetine imza atan Ziraat Bankkart 20 puanla ikincilikteki yerini korudu. Hekimoğlu Global ise iki galibiyete karşılık altıncı mağlubiyet ile tanıştı. 6 puanla 12. sıradan 13. sıraya indi.

 

Arkas ve Galatasaray birer basamak yukarı çıktı

Sekizinci haftaya 4. sırada başlayan Arkas ile 5. sırada başlayan Galatasaray HDI Sigorta 8. maçlarını kazanarak birer basamak yukarı çıktılar. Arkas konuk ettiği Cizre Belediyesi’ni 3-0 yendi. 17 puanla sıralamada da üçüncülüğe terfi etti. 6. mağlubiyetini alan Cizre Belediyesi 8 puanla 9. sıradan 11. sıraya düştü. Galatasaray HDI Sigorta ise, Bursa Büyükşehir Belediyesi’ni 3-1 mağlup etti.  Arkas ile 17 aynı puana sahip olan Cim-Bom 5. sıradan 4. sıraya yükseldi. Bursa Büyükşehir Belediyesi bu mağlubiyet 15 puan ile 3. sıradan beşinciliğe indi.

 

Fenerbahçe, Türşad ve Spor Toto haftanın galipleri

Sekizinci haftayı Fenerbahçe, Türşad ve Spor Toto galibiyetle kapattılar. Türşad, Altekma’yı 3-2 mağlup etti ve 14 puanla 6. sıradaki yerinde kaldı. Fenerbahçe HDI Sigorta da deplasmanda Tokat Belediye’yi 3-0 yendi. 12 puanla 7. sıradaki yerini korudu. Spor Toto da Develi Belediyesi’ni 3-2 mağlup etti. Üçüncü galibiyetle tanışan Spor Toto 8 puanla 13. sıradan 9. sıraya yükseldi.

 

Sekizinci haftanın ardından sıralama

1- Halkbank                              23 puan

2- Ziraat Bankkart                    20 puan

3- Arkas                                    17 puan

4- Galatasaray HDI Sigorta      17 puan

5- Bursa Büyükşehir Bld.        15 puan

6- Türşad                                  14 puan

7- Fenerbahçe HDI Sigorta      12 puan

8- Hatay BŞB.                          11 puan

9- Spor Toto                              8 puan

10. Develi Bld.                          9 puan

11- Cizre Bld.                            8 puan

12- Altekma                               8 puan

13- Hekimoğlu Global               6 puan

14- Tokat Belediye Plevne         0 puan

Etiketler: voleybol, sporvitrini.com, spor, Tayyar Sümen