Haber Detayı
2022-11-08 08:07
Tenisin kalbi Antalya’da atacak...

Ülkemizin parlayan yıldızı Antalya gelecek yıl dünyanın en prestijli tenis organizasyonlarından birine ev sahipliği yapacak.

19 Mart-1 Nisan 2...

Tenisin kalbi Antalya’da atacak...

Ülkemizin parlayan yıldızı Antalya gelecek yıl dünyanın en prestijli tenis organizasyonlarından birine ev sahipliği yapacak.

19 Mart-1 Nisan 2023 tarihleri arasında Ali Bey Club Manavgat’ta gerçekleşecek olan Uluslararası Tenis Federasyonu (ITF) Senyör takviminin en prima turnuvalarından ITF World Tennis Masters Tour World Team Championship Sand Individual Championships olarak adlandırılan Senyör Dünya Takım Şampiyonası ve Senyör Dünya Ferdi Şampiyonası’nın basın toplantısı Manavgat’ta gerçekleşti.

Ali Bey Club Manavgat’ta yapılan toplantıya Uluslararası Tenis Federasyonu Başkanı David Haggerty, Türkiye Tenis Federasyonu (TTF) Başkanı Cengiz Durmuş ve Gürok Grup Yönetim Kurulu Başkan Vekili Esin Güral Argat katıldı. 30-50 yaş arasında 5 farklı yaş kategorisinde dünyanın dört bir yanından sporcuların katılacağı ve 160 takımdan bine yakın sporcunun mücadele edeceği organizasyona, bugüne kadar ulusal ve uluslararası birçok turnuvanın gerçekleştiği Ali Bey Hotels& Resorts ev sahipliği yapacak.

 

 

30 yıl sonra ITF başkanı ilk kez ziyaret etti

Gürok Grup Yönetim Kurulu Başkan Vekili Esin Güral Argat, basın toplasında yaptığı konuşmada şu ifadelere yer verdi; “30 yıldır ITF başkanı otelimizi ilk kez ziyaret etmiş oldu. Sözleriyle değil aksiyonuyla ve yaptıklarıyla teşekkürlerimi iletiyorum. Tesislerimizde bulunan 100’den fazla tenis kortuyla hem Türkiye’de tenisin gelişmesine hem de Türkiye’nin turizm alanında global bir çekim alanı olması adına faaliyetlerimizi sürdürüyoruz. Önemli tecrübelerimiz var. Dünyanın da yakından takip edeceğini bildiğimiz bu turnuvalara heyecanla hazırlanıyoruz. Tüm sporcularımıza başarılar diliyorum.”

 

 

Hedef dünyanın en iyi sporcusunu yetiştirmek”

Türkiye Tenis Federasyonu’nun hedefinin dünyanın en iyi sporcusunu yetiştirmek olduğunu söyleyen Türkiye Tenis Federasyonu Başkanı Cengiz Durmuş, “Başarıyı hiçbir zaman tek başımıza elde edemeyeceğimizi biliyoruz. En önemli stratejimiz, birlikte çalışabileceğimiz paydaşlar oluşturabilmek. Türkiye’de tenisin her yerde oynanabilmesi adına turnuvalar düzenleyerek tenisin bir yaşam biçimi olması gerektiğinin bilincindeyiz ve yetenekli çocuklarımızın seçilebilmesi için bu tesisleşmeyi gerçekleştirdik” dedi.

Hedefin Türkiye’nin her yerinde tenisin yaygınlaştırılması olduğunun altını çizen, başkan Durmuş, “Uluslararası Tenis Federasyonu’nun desteğiyle, ITF World Tennis Master Tour turnuvasını ülkemizde, bu güzel tesislerde Ali Bey Hotels&Resorts’ta yapacağız. Hedeflerimize ulaşabilmek adına paydaşlarımızın her zaman yanımızda olmasına ihtiyacımız var. Bizim Türkiye Tenis Federasyonu olarak, dünyanın en iyi sporcularını yetiştirebilmek için Uluslararası Tenis Federasyonu’na ihtiyacımız vardı. Bu bağlamda Türkiye’nin tenis bir ülkesi olması adına, çok önemli aşamalar kaydettik. Stratejilerimizin dünyaya entegre olabilmesi meyvelerini vermeye başladı. Sistemimizi ITF’e entegre edebilmiş bir federasyonuz. Tenisin tüm Türkiye’ye yayılmasını planlamıştık ve bunları yaptık” şeklinde konuştu.

 

 

Türkiye, uluslararası tenisin en büyük destekçilerinden

Basın toplantısında konuşan Uluslararası Tenis Federasyonu Başkanı David Haggerty, ülkemizde olmaktan büyük memnuniyet duyduğunu söyledi.

Başkan Haggerty, “Türkiye Tenis Federasyonu Başkanı Cengiz Durmuş ile şahsen yaklaşık on yıldır tanışıyorum. Onlar her zaman uluslararası tenis camiasının en büyük destekçilerinden oldular. Onlara bir teklifle geldiğimizde, “Biz yapabiliriz, organize edebiliriz, yanınızda oluruz” dediler. 19 Mart – 1 Nisan 2023 ITF World MastersTour turnuvamız burada düzenlenecek ve 30 yaş üzeri oyuncular burada mücadele edecek. Bizim için bu çok önemli bir organizasyon” diyerek turnuvanın ülkemizde gerçekleştireceğinin müjdesini verdi.

 

Türkiye’de yıl boyu organizasyonların olması çok hoş gelişme

Türkiye’ye ve Türkiye Tenis Federasyonu’na tenisin gelişimine sağladıkları desteklerden dolayı teşekkür eden Haggerty, “Gelecek yıl 160 takımı ve 600 oyuncuyu burada ağırlayacağız. Türkiye’de yıl içerisinde yapılan organizasyonların hepsi hem tenisin gelişmesi hem de genç oyuncuların kendilerini geliştirmesi açısından son derece önemliydi. Kesinlikle Türkiye’de turnuvalar yapmaya devam edeceğiz. Türkiye’de yıl boyu organizasyonların olması çok hoş karşıladığımız bir gelişme” diyerek konuşmasını tamamladı.

Etiketler: tenis, spor, Antalya, Manavgat, Ali Bey Club, ITF World Tennis Masters Tour World Team Championship Sand Individual Championships, Gürok Grup, Esin Güral Argat

Yorumlar
Kategorideki Diğer Haberler
Tenisin kalbi Antalya’da atacak...
Dünya "Türkiye" dedi…
Megasaray’da tenis şöleni…
Marsel İlhan ana tabloda
Altuğ ilk şampiyonluğunu Portekiz'de elde etti
Türkmen Antalya’da Çiftlerde Şampiyon
Roland Garros ertelendi
Tenisçiler kazan kaldırıyor
TEB BNP Paribas start aldı
Bayan tenisinin en iyilerini 2005 yılından günümüze ülkemizde buluşturan TEB BNP Paribas İstanbul Cup, 22-28 Nisan tarihlerinde düzenlenecek
Andy Murray geri dönüyor!
Kalçasındaki sakatlık nedeniyle tenis kariyerini noktalayabileceğini açıklayan Andy Murray kortlara geri dönme kararı aldı
Roma’da Nadal kazandı
Roma Açık Tenis Turnuvası'nın tek erkekler finalinde Sırp Novak Djokovic'i 2-1 yenen İspanyol Rafael Nadal, şampiyonluğa ulaştı
Büyükakçay, İspanya’da finale çıktı
Uluslararası Tenis Federasyonu (ITF) tarafından İspanya’da düzenlenen 60 bin dolar ödüllü Uluslararası Ciutat De Barcelona Turnuvası’nda Çağla Büyükakçay adını finale yazdırdı
Can Üner'e ITF'den anlamlı ödül
ITF komisyonu tarafından 2019 Oyuna Olan Üstün Hizmet Ödülü'ne layık görüldü
Nadal ve Federer Barnebau’da kapışacak
Real Madrid Başkanı Florentino Perez'in, tenisin yaşayan efsaneleri Rafael Nadal ile Roger Federer'i Bernabeu'da bir araya getirecek ve rekor katılımlı bir maç düzenlemek istediği bildirildi
Tenis çiftlerde birincilik
Kazakistan'da düzenlenen Grade 2 kategorisindeki Shymkent Open ITF Gençler turnuvası
Çağla Macaristan'da yarı finalde
Uluslararası Tenis Federasyonu (ITF) turnuvasında ter döken milli tenisçi Çağla Büyükakçay yarı final vizesini aldı