Haber Detayı
2022-10-25 03:03
Filede haftaya bakış...

Sevgili dostlar, Milli takımlarımızın her kategorilerde maçlarını bitirdik. Önceki yazımda erkekler ve bayanlarda millilerimizin almış olduğu dereceleri ...

Filede haftaya bakış...

Sevgili dostlar, Milli takımlarımızın her kategorilerde maçlarını bitirdik. Önceki yazımda erkekler ve bayanlarda millilerimizin almış olduğu dereceleri yazmıştım. Başka yayınlardan da okumuşsunuzdur. Sezonu başarılı ve başarısızlığına karar vermek sizlere kaldı.

 

Kadınlar Kupa Volley’de grup maçları oynandı

Kadınlar AXA Sigorta Kupa Volley grup maçları da 21-23 Ekim 2022 tarihleri arasında üç grupta oynandı. A Grubu’nda Eczacıbaşı , Kuzeyboru, B Grubu’nda Türk Hava Yolları, Aydın B.Şehir Belediyesi, C Grubu’nda da Galatasaray HDI Sigorta ve Sarıyer Belediyesi ilk 2 sırada yer aldı. Çeyrek Finale yükseldiler. Vakıfbank ve Fenerbahçe Opet Çeyrek finale grup başı olarak katılacak.

 

Efeler kupada da çeyrek finalistler

Efeler AXA Sigorta Kupa Volley grup karşılaşmaları Efeler Ligi öncesi 23-25 Eylül 2022 tarihleri arasında üç grupta oynanmıştı. A Grubu’nda Fenerbahçe HDI Sigorta, Bursa B.Şehir Belediyesi, B Grubu’nda Türşad, Arkas, C Ggrubu’nda ise Galatasaray HDI Sigorta ve Hekimoğlu Global çeyrek finale yükselen takımlar olmuştu. Ziraat Bankkart ve Halkbank grup başı olarak çeyrek finalde yer alacak.

 

Şampiyonlar Kupasını Vakıfbank Fenerbahçe Opet oynayacak

2022 Kadınlar Spor Toto Şampiyonlar Kupası İstanbul’da Oynanacak. 2022 Kadınlar Spor Toto Şampiyonlar Kupası 29 Ekim 2022 Cumartesi günü saat 15: 00’de İstanbul TVF Burhan Felek Salonunda Vakıfbank- Fenerbahçe Opet arasında oynanacak. Misli.com Sultanlar Ligi’nin 1. Devresi de 30 Ekim- 25 Aralık 2022 tarihleri arasında oynanacak.

 

Efelerde Halkbank liderliği sevdi

 

AXA Sigorta Efeler Ligi’nde beşinci haftayı da geride bıraktık. İlk dört haftada dört galibiyet alarak liderliğini sürdüren Halkbank, şampiyonluğun iddialı takımlarından konuk ettiği Arkas’ı 3-0 (25-16, 25-20 ve 26-24)  yenip beşinci haftayı da lider tamamladı.

 

Ziraat Bankası beşincilikten ikinci sıraya yükseldi

Develi Belediyesi’ne 2. Hafta deplasmanda sürpriz bir şekilde 3-0 mağlup olan Ziraat Bankkart, Bursa BŞB, Türşad, ve Spor Toto’yu 3-0 ve 5. Hafta da konuk ettiği Galatasaray HDI Sigorta’yı da 3-1 ( 20-25, 25-13, 25-17, 25-17) yenip puanını 12’ye yükseltti. beşincilikten 2. sıraya yerleşti.

 

Arkas mağlubiyetle tanıştı

Şampiyonluğun iddialı takımlarından İzmir temsilcisi Arkas lige iyi başladı. Sırasıyla Altekma’yı 3-2, Tokat Belediye’yi 3-0, Hekimoğlu Global’ı 3-2 ve Hatay B.Şehir Belediye’yi de 3-0 yenip dörtte dört galibiyet aldı. Beşinci maçında ise deplasmanda Halkbank’a 3-0 (25-16, 25-20, 26-24) mağlup oldu. İlk mağlubiyetle tanıştı. Sıralamada da ikincilikten 3. sıraya indi.  

 

Fenerbahçe dördüncü sıraya terfi etti

Yine şampiyonluğun iddialı takımlarından Fenerbahçe HDI Sigorta Cizre Belediyesi, Bursa B.Şehir Belediyesi ve Develi Belediyesi’ni 3-2’lik galibiyetle üçüncü haftayı yenilgisiz kapattı. Dördüncü hafta ligin yeni takımı Türşad’a deplasmanda 3-1 mağlup oldu. İlk mağlubiyetini alan Fenerbahçe 5. Hafta Spor Toto’yu 3-0 mağlup etti. Sıralamada da 5. Sıradan 4. Sıraya terfi etti.

 

Galatasaray beşinci sıraya indi

Lige iyi başlayıp üst, üste 3 maçını kazanıp sıralamada da 2. Sırada yer alan Galatasaray son iki maçında kendi sahasında Halkbank’a 3-2 ve deplasmanda da Ziraat Bankkart’a da 3-1 (20-25, 25-13, 25-17, 25-17) mağlup oldu. 4. Sıradan da 5. Sıraya düştü.

 

Bursa Büyükşehir Belediyesi sonradan açıldı

Lige kötü bir başlangıç yapan Bursa Büyükşehir Belediyesi ilk maçında Ziraat Bankkart’a 3-0 ve  Fenerbahçe’ye 3-2 mağlup oldu. Sonraki maçlarında Cizre Beldiye’yi 3-1, Altekma’yı 3-0 ve Develi Belediye’yi de 3-2 yenen Bursa B.Şehir Belediyesi sıralamada 9 puanla 7. Sıradan 6. Sıraya çıktı.  

 

Ligin yeni takımlarından Türşad yedinci sırada

 

Ligin yeni takımlarından Türşad lige Hatay B.Şehir Belediyesi’ni 3-1 yenerek galibiyet ile başladı. Halkbank’a 3-1 ve Ziraat Bank Kart!a da 3-0 mağlup oldu. Fenerbahçe ve Cizre Belediye’yi 3-1’lik skorlarla mağlup eden Türşad topladığı 9 puanla 9. Sıradan yedinci sırada yer buldu.  

 

Diğer takımların sıralaması

Beş maçta ikisini kazanan takımlardan 7 puanlı Cizre Belediyesi  sekizinci, Altekma dokuzuncu, 6 puanlı Hekimoğlu 10. Sırada bulunuyor. Bir maç kazanan takımlardan 5 puanlı Hatay B.Şehir Belediyesi 11., Develi Belediyesi 12. Üç puanlı Spor Toto da 13. Sırada arka arkaya sıralandılar. Tokat Belediye Plevne ise 5 maçta galibiyet alamayan tek takım olarak kaldı.

Sevgili dostlar, milli takımlarımızdan, bayan ve erkekler kupa maçlarında çeyrek finale yükselen takımlardan, Şampiyonlar Kupası, Misli.com Sultanlar Ligi ve Efeler Ligi’nde takımların galibiyet, mağlubiyet, puan ile sıralamalarından bilgiler vermeye çalıştım. Haftaya tekrar buluşmak üzere sağlıkla hoşça kalın.

Etiketler: spor, sporvitrini.com, voleybol, Tayyar Sümen