Haber Detayı
2022-08-11 09:05
Sena Savaşer’den harika performans

Geçtiğimiz hafta sonu Türkiye Karting Şampiyonası’nın 4. Ayak yarışı İzmit Körfez Pisti’nde koşuldu. BlackBruin sporcusu Sena Savaşer hem genel klasmanda hem de kadınlar klasmanında oldukça göz do...

Sena Savaşer’den harika performans

Geçtiğimiz hafta sonu Türkiye Karting Şampiyonası’nın 4. Ayak yarışı İzmit Körfez Pisti’nde koşuldu. BlackBruin sporcusu Sena Savaşer hem genel klasmanda hem de kadınlar klasmanında oldukça göz dolduran bir performansa daha imza attı. DNR yarış takımı ile full tempo çalışmalara devam eden Sena sıralama turlarında istediği çekişi yakalayamamasına rağmen yarışta bunu kendi lehine çevirmeyi başaracak kadar iyi pilotaj sergiledi. İlk yarışa 8. başlayıp 2 tur içerisinde üçüncülüğe yükseldi. Tecrübeli erkek pilotlar arasında yarışan Sena uzun bir süre üçüncülük pozisyonunu korudu ve ilk yarışı kadınlarda birinci genel klasmanda ise dördüncü olarak bitirdi.

İkinci yarış için ise ikinci gridden hızlı bir start alıp dördüncülükte dayandı ve de aynı zamanda 3.’lük için mücadele etti. Hem geçiş yaptığı hem de birçok kez savunma yaptığı bu yarışı ise dördüncülüğü kıl payı kaçırarak beşinci bitirmiş oldu. üçüncü ve son yarışa ise yine dördüncü pozisyondan start alan BlackBruin sporcusu yine üçüncülük için mücadele içinde oldu.

 

 

Tecrübe kazandı

22 tur boyunca stres altında yarışan ve hatasız savunma yapan Sena Savaşer son yarışta da beşinci olarak damalı bayrak altından geçti. 17 sporcu arasından kadınlarda 1. ve genel klasmanda beşinci olarak yarışlarını tamamlayan genç sporcu geçirmiş olduğu hafta sonundan birçok ders çıkardığını ve tecrübe kazandığını vurguladı.

Sena; Yarış Mühendisi Emre Ergökçen ve ana sponsoru BlackBruin’e destekleri için teşekkür ederek, onların emeklerini boşa çıkarmadığını göstermiş oldu.

Sena’nın yarışlarını ve başarısını bir süredir takip eden ve sponsor olmaya karar veren Züber ise Sena’ya desteklerini resmi olarak göstermeye başlayacağını söyledi.

 

Etiketler: Sena Savaşer, karting, motor sporları, spor