Haber Detayı
2022-07-22 23:59
Beykent 3. kez Avrupa’nın zirvesinde

Avrupa Üniversiteler Voleybol Şampiyonası’nda iki Türk takımının final oynadığı karşılaşmada İstanbul Beykent Üniversitesi, Ankara Gazi Üniversitesi’ni zorlu bir mücadele sonrası 3- 1 (25-14, 23-25, 2...

Beykent 3. kez Avrupa’nın zirvesinde

Avrupa Üniversiteler Voleybol Şampiyonası’nda iki Türk takımının final oynadığı karşılaşmada İstanbul Beykent Üniversitesi, Ankara Gazi Üniversitesi’ni zorlu bir mücadele sonrası 3- 1 (25-14, 23-25, 25-22 ve 25-20) mağlup etti. Üst, üste üçüncü kez Avrupa şampiyonu olmanın büyük sevincini doyasıya yaşadılar. Final maçını kaybeden Ankara Gazi Üniversitesi de ikinci olarak ayrı bir sevincin sahibi oldu.

 

 

Beykent ve Gazi finalde kozlarını paylaştı

Polonya’nın Lodz kentinde düzenlenen Üniversite Sporları Birliği EUSA tarafından organize edilen 2022 Avrupa Üniversite Oyunları’nda iki Türk Üniversitesi İstanbul Beykent Üniversitesi ile Ankara Gazi Üniversitesi arasında oynanan final karşılaşmasına Beykent Üniversitesi iyi başladı. Oyunu öyle de sürdürdü. İlk seti 25-14 gibi farklı skorla aldı. Maçın ikinci ve üçüncü setleri karşılıklı alınan sayı ve beraberliklerle başladı. İkinci seti Gazi Üniversitesi 25-23 aldı ve beraberliği sağladı. Üçüncü seti 25-22 alan Beykent Üniversitesi 2-1 öne geçti. Dördüncü seti de 25-20 alan Beykent seti 25-20 maçı da 3-1 kazanıp üçüncü kez Avrupa şampiyonluğuna imzasını attı.

 

 

Hedefe bir kez daha ulaştılar

Şampiyon olarak hedeflerine ulaştıklarını belirten Beykent Üniversitesi Antrenörü Barış Sümen. ”Eksik kadro ile katıldığımız şampiyonada genç sporcularla başarılı maçlar çıkartarak hedefimize ulaştık. Sporcularımı yürekten kutluyorum. Bizlere her türlü maddi ve manevi katkılarını esirgemeyen rektörümüz Pr. Dr. Murat Ferman, Genel Sekreterimiz Murat Süslü ve yanımızda devamlı bulunup moral veren Sosyal, Kültürel ve Spor Daire Başkanımız Halil İbrahim Duru’ya teşekkür ediyorum. İki Türk Üniversitesi olarak Gazi Üniversitesiyle final oynamaktan ülkemize çifte kupayla dönmekten çok mutlu olduk. Güzel bir maç oldu. Gazi Üniversitesi’ni de yürekten kutluyorum” dedi.

 

 

Avrupa’da üçledik

2018’de Portekiz’de, 2019’da da Polonya’da ardı ardına iki yıl şampiyon olduklarını belirten Beykent Üniversitesi Sosyal, Kültür ve Spor Daire Başkanı Halil İbrahim Duru, ”Bu yıl da birinci olarak şampiyonluklarımızı üçledik. Bize bu mutluluğu yaşatan antrenörümüz Barış Sümen yardımcısı Emre Dirier’i yürekten kutluyorum. Ayrıca canla başla çalışıp maçlarını namağlup kazanıp şampiyonluk kazandıran sporcularımızı da sevgiyle kucaklıyorum. Bu arada final oynadığımız Gazi Üniversitesi de alkışı hak ediyor. Onları da tebrik ediyorum. Çifte kupayla ülkemize döndüğümüz için de çok mutluyuz” dedi.

Etiketler: Avrupa Üniversiteler Voleybol Şampiyonası, İstanbul Beykent Üniversitesi, Ankara Gazi Üniversitesi, spor, voleybol, Polonya, Lodz