Haber Detayı
2022-06-06 11:29
Halterde Avrupa şampiyonu olduk

Türk sporundaki yükseliş tüm hızıyla devam ediyor. Son üç hafta içerisinde boks, tekvando, Vakıfbank Bayan Voleybol takımı ve ardından basketbolda Anadolu Efes’le yaşadığı...

Halterde Avrupa şampiyonu olduk

Türk sporundaki yükseliş tüm hızıyla devam ediyor. Son üç hafta içerisinde boks, tekvando, Vakıfbank Bayan Voleybol takımı ve ardından basketbolda Anadolu Efes’le yaşadığımız gurur tablolarına bir yenisi daha ekledi. Arnavutluk’un başkenti Tiran’da organize edilen 100. Büyükler Avrupa Halter Şampiyonasında büyük bir başarıya imza atan kadın Milli takımımız topladığı 690 puan ile Avrupa Şampiyonluğunu kazandı. Sıralamada Türkiye’nin ardından Ukrayna ikinci, İngiltere ise üçüncü sırada yer aldı.  Kadın Milli takım sporcularımız Tiran’da 17 madalya kazanma başarısı gösterirken erkeklerde ise altı madalya ile takım halinde altıncı sırada yer aldık.

 

Özlenen günler yakında

Türkiye Halter Federasyonu Başkanı Talat Ünlü Arnavutluk’ta kazanılan madalyaların çok değerli olduğunu dile getirdi. Tiran’da madalyasız günlerinin olmadığına değinen Talat Ünlü, “Çok kısa zaman içerisinde toparladığımız Milli kadromuz ile çalışmalarımıza başladık. Yıldızlar ve gençler kategorilerinde elde ettiğimiz başarılı sonuçlardan sonra Büyüklerde de güzel sonuçlar almaya başladık.

El-ele, omuz-omuza, birliktelik içerisinde daha güzel sonuçlara imza atacağımıza inanıyorum. Bize destek olan başta Sayın Cumhurbaşkanımıza ve bakanımıza teşekkür ediyoruz” diye konuştu. 

 

İşte madalyaya uzanan sporcularımız

Şaziye Erdoğan 3 Altın

Muhammed Furkan Özbek, 2 Altın – 1 Bronz

Nuray Güngör 1 Altın – 2 Gümüş

Cansu Bektaş 2 Gümüş

Dilara Narin 1 Gümüş – 1 Bronz

Berfin Altun  1 Gümüş

Yusuf Fehmi Genç 1 Gümüş

Dilara Uçan 2 Bronz

Aysel Özkan 1 Bronz

Ferdi Hardal 1 Bronz

Onur Demirci 1 Bronz

Melike Günal 3 Gümüş

Etiketler: halter, spor, üyükler Avrupa Halter Şampiyonası, Arnavutluk, Tiran