Haber Detayı
2022-05-10 23:48
Halterde dünyanın zirvesindeyiz

Dünya Gençler Halter Şampiyonası Yunanistan’da tamamlandı. 53 Ülkeden 151 bayan 153 erkek sporcunun katılımı ile Yunanistan’ın Girit ada...

Halterde dünyanın zirvesindeyiz

Dünya Gençler Halter Şampiyonası Yunanistan’da tamamlandı. 53 Ülkeden 151 bayan 153 erkek sporcunun katılımı ile Yunanistan’ın Girit adası Heraklion şehrinde organize edilen şampiyonada sporcularımız 7 altın, 5 gümüş ve 7 bronz olmak üzere toplam 19 madalya elde etti.

Ülkemiz organizasyon sonrasında erkeklerde 604 puan ile dünya birinciliğini elde ederken bayanlarda ise 515 puanla ikinciliğe uzandı.

 

 

Başarılı günlere döneceğiz

Yunanistan’da çok önemli bir başarı elde edildiğini belirten Türkiye Halter Federasyonu Başkanı Talat Ünlü, “Göreve geldikten hemen sonra Milli takımlarımızı toparladık. Genç sporcularımızı bu şampiyonaya motive ettik. Elde ettikleri başarılar bizleri mutlu ederken, gelecek için umut verdiler. Şimdi önümüzde Yıldızlar Dünya ve Büyükler Avrupa Şampiyonaları var. Hep birlikte, omuz omuza camiamızın desteğiyle Türk halterini başarılı günlerine döndüreceğiz. Bizlere destek olan başta sayın Cumhurbaşkanımız, Spor Bakanımız ve Genel Müdürümüze teşekkür ediyorum” diye konuştu.

 

Etiketler: Dünya Gençler Halter Şampiyonası Yunanistan, halter, spor, madalya