Haber Detayı
2022-04-01 03:52
Marmaris’te pedallar Suzuki ile çevrildi

Türkiye’den dünyaya açılan spor markası Boostcamp’ın Marmaris kampı yerli ve yabancı 200 bisiklet severi bir araya getirdi. Suzuki’nin desteği ile gerçekleşen kampta, her bisikletli beş gün ...

Marmaris’te pedallar Suzuki ile çevrildi

Türkiye’den dünyaya açılan spor markası Boostcamp’ın Marmaris kampı yerli ve yabancı 200 bisiklet severi bir araya getirdi. Suzuki’nin desteği ile gerçekleşen kampta, her bisikletli beş gün boyunca, kendi performans seviyesine uygun grup ile kendi performans seviyesine uygun rotada sürüş gerçekleştirdi. Sponsorlar arasında yer alan Suzuki, Vitara ve Jimny modelleriyle etkinlikte yer aldı. Trafiğe açık yollarda sürüş gerçekleştiren bisikletlilerin sürüş güvenliğini ve konforunu sağladı. Teknik sorun yaşayan bisikletlilere anlık teknik destek verildi, uzun sürüşler sırasında ihtiyaç duyulan enerji ihtiyacına karşılık mola anlarında gıda ve su desteği yapıldı. Boostcamp Marmaris’in son gününde Suzuki CoffeeRide rotasında bisiklet sürüşü gerçekleştirildi.

 

 

Gönüllerde taht kurdu

Doğan Trend Otomotiv tarafından temsil edilen Suzuki, bisiklet sporuna verdiği destekleri sürdürüyor. Marka, şimdi de Boostcamp’a verdiği destek ile gönüllerde taht kurdu. Beş günlük kampta 200 bisikletçi 400 km’yi aşkın yol ve 7.000 metreye yakın tırmanış ile sezonu açtı. Suzuki tarafından da desteklenen Boostcamp Marmaris’in açılışı Muğla Valisi Orhan Tavlı, Muğla İl Kültür ve Turizm Müdürü Zekeriya Bingöl, Marmaris Kaymakamı Ertuğ Şevket Aksoy, Gençlik Spor il Müdürü Ömer İlman, Bisiklet Federasyonu Başkanı Emin Müftüoğlu, Türkiye Turizm Tanıtım ve Kalkınma Ajansı (TGA) Direktörü Ceylan Şensoy tarafından gerçekleştirildi.

 

 

Kahve sürprizi katılımcıları mutlu etti

TGA’nın desteklediği bisiklet kampı, yerli sporcuların sezon öncesi hazırlıklarını desteklemenin ötesinde Türk turizmine yeni bir soluk kazandırmayı da amaçlıyor. Bu paralelde, bu yılki ilk kampta yabancı bisikletçiler de yer aldı. Fransa Bisiklet Turu’nda sarı mayo giymeyi başaran Alberto Elli,“Türkiye, bu güzel coğrafyası, elverişli yolları ve harika tırmanışları ile İtalya ve İspanya gibi popüler bir destinasyon olabilir” dedi. Etkinliğin son gününde Suzuki CoffeeRide etabı geçildi ve sürüşün son bölümünde bisikletçiler için hoş bir sürpriz vardı. Suzuki’nin ikonik modeli Jimny’nin arkasında kurulan mobil kahve istasyonunda kahve servisi yapıldı.

 

 

Suzuki’ye dair

1920 tarihinde Michio Suzuki tarafından kurulup dokuma tezgahlarıyla başlayan faaliyetini; motosiklet, otomobil, dıştan takma deniz motorları ve ATV araçları olmak üzere genişleten Suzuki Motor Corporation, günümüzün küresel

ölçekteki en önemli markaları arasında yer almaktadır. Suzuki bu konumunu endüstri, tasarım, pazarlama ve inovatif alanlarda kazandığı başarılarla taçlandırırken, insan hayatını kolaylaştıran ve teknolojiye yön veren birçok yeniliğe imza atmaya da devam etmektedir. Suzuki otomobilleri ve motosikletleri ile Suzuki deniz motorları, ülkemizde Doğan Holding’e bağlı Doğan Trend Otomotiv tarafından temsil edilmektedir.

 

Doğan Trend Otomotiv Grubu Hakkında

Teknolojik, müşteri odaklı ve keyifli otomotiv ve mobilite markalarını tüketicilerle buluşturan Doğan Trend Otomotiv Ticaret Hizmet ve Teknoloji A.Ş. bir Doğan Holding iştirakidir.

Otomotivin mobiliteye evrildiği dönemde elektrikli ürün gamına yatırımlarını hızlandıran şirket; bayileri ve perakende operasyonuyla ülke çapında yaygın bir hizmet ağına sahiptir.

 

Bünyesindeki markalar ve ürün grupları:

- Otomobil Markaları: Suzuki, MG

- Motosiklet Grubu: Vespa, Suzuki Motosiklet, Piaggio, MotoGuzzi, Aprilia, KYMCO,

- E-Mobilite Markaları: Wallbox şarj cihazları, Silence eco-mobility, Bimas e-bikes, OKAI

- Deniz Grubu: Suzuki Marine Deniz Motorları

- Platformlar & Teknoloji Çözümleri: suvmarket.com, scootermarket.com, vespastoreturkey.com, Autofox.ai

Etiketler: bisiklet, spor, Boostcamp, Marmaris, Suzuki