Haber Detayı
2022-03-30 09:17
Motokros LIQUI MOLY’le devam...

Ülkemizde en popüler yarış serilerinden olan ve Türkiye’nin yeni nesil yarışçılarının yarıştığı Türkiye Motokros Şampiyonası, bu yıl da LIQUI MOLY isim sponsorluğunda yapılacak.

Motokros LIQUI MOLY’le devam...

Ülkemizde en popüler yarış serilerinden olan ve Türkiye’nin yeni nesil yarışçılarının yarıştığı Türkiye Motokros Şampiyonası, bu yıl da LIQUI MOLY isim sponsorluğunda yapılacak.

Dünya genelinde motor sporlarına büyük destek veren Alman yağ üreticisi LIQUI MOLY, 2022 yılında Türkiye Motokros Şampiyonası’nın isim sponsorluğuna devam edecek. Türkiye LIQUI MOLY Motokros Şampiyonası bu sezon altı ayaktan oluşacak.

 

Çok iyi geri dönüşler oldu

LIQUI MOLY markasıyla üst düzey şampiyonalarda yer aldıklarını belirten LIQUI MOLY Bölge Müdürü Bülent Gülen, “MotoGP’den Formula1’e kadar üst düzey yarışlarda LIQUI MOLY markası olarak yer alıyoruz. Bütün dünyada spor ve sporcuları destekleyen bir markayız. Türkiye’nin en önemli yarış organizasyonuna bizim isim sponsorluğumuzla bu sene de devam edecek olmaktan dolayı mutluyuz. Türkiye’nin motor sporlarındaki yeni neslin ilk kez yarıştığı alan motokros oluyor. Geçen sezon olduğu gibi yarışçıların performanslarını LIQUI MOLY ürünlerimizle daha da arttıracağız. İlk yılımızda pandemiye rağmen çok iyi geri dönüşler alıp Türkiye pazarındaki hedeflerimize ulaştık. Türkiye LIQUI MOLY Motokros Şampiyonası’nda yarışan sporcuların bizim desteğimizle üst seviyelere çıktığını görmek bizi ayrıca çok mutlu edecektir.” dedi.

 

Katkı sağlamaya devam

Motor sporlarına dünya çapında katkı veren LIQUI MOLY markasıyla ülke sporuna destek vermeye devam etmekten dolayı mutlu olduklarını belirten ANLAS Satış Müdürü Harun Öz, “İkinci senesine taşıdığımız LIQUI MOLY - TMF işbirliğinde sporcuların performansına katkı sağlamaya devam edeceğiz. Türkiye LIQUI MOLY Motokros Şampiyonası farklı parkurlarda motosikleti çok zorlayan şartlarda yapılıyor. LIQUI MOLY yağlarımız bu zorlu koşullarda yarışçıların motorunu koruyup en iyi performansı almalarını sağlıyor. Dünyanın en önemli yarışlarının yağ tedarikçisi olarak, ülkemiz motokros şampiyonasında LIQUI MOLY markamızla işbirliğine devam etmekten dolayı çok mutluyuz.” dedi.

 

Tutku ve başarma ruhu

Türkiye Motosiklet Federasyonu Başkanı Bekir Yunus Uçar, “LIQUI MOLY ile işbirliğimizi bu yıl da sürdürdüğümüzden dolayı çok mutluyuz. Motor sporlarının en dinamik branşı motokrosa geleceğin sporcularının yarışına yatırıma devam ediyoruz. Bütün dünyada en üst düzeydeki motor sporları organizasyonlarının içinde yer alan LIQUI MOLY ailesine sporumuza kattığı değer ve ilgi için çok teşekkür ederim. Federasyon olarak ikinci yılında devam eden güzel bir iş birliğimiz oldu. LIQUI MOLY, yarış ve motosiklet sektöründe çok önemli global bir marka. Milyonlarca takipçisi olan Formula1 ve MotoGP sponsorluklarının yanına Türkiye Şampiyonası’nı eklemeleri ülkemizin motosikletteki gücünün, yeni nesil dünya şampiyonu adaylarının göstergesi. Alanının en saygın kuruluşlarından LIQUI MOLY’nin tutku ve başarma ruhunun, sporcularımıza önemli katkılar yapacağına inanıyorum. İş birliğimizin gelecek yıllarda daha da güçlenerek devam edeceğine inanıyorum.” diye konuştu.

 

LIQUI MOLY’ye dair

LIQUI MOLY GmbH, sentetik yağ, motor yağı, yağlayıcı madde, yağ katkısı konusunda uzmanlaşmış 1957 yılında Almanya’da kurulmuştur. Dünyanın en geniş, en derin motor ve dişli yağları, katkı maddeleri ve araç bakım ürünleri, atölye ekipmanları, kimyasal problem çözücüler ve servis ürünleri dahil olmak üzere 4.000'den fazla ürünle eksiksiz bir ürün yelpazesine sahiptir. Almanya'da üretilen dünya çapında bir marka olan LIQUI MOLY ürünleri 120 ülkede satılmaktadır. Almanya'nın en popüler motor yağı markası olan LIQUI MOLY, "En İyi Marka" ödüllerini almanın yanı sıra hem uzmanlar hem de son tüketici tarafından taktirle karşılanmaktadır. LIQUI MOLY, DIN EN ISO 9001: 2015 (kalite) ve DIN ISO 14001 (çevre) sertifikalarına sahip bir markadır.

Etiketler: LIQUI MOLY, motosiklet, motor sporları, spor, sponsorluk, motokros