Haber Detayı
2022-03-11 09:02
Gürcü futboluna Türk dokunuşu!

Başarılı aktif futbol yaşamına nokta koyduktan sonra, idari menajerlik ve sportif direktörlüğe yönelen Önder Topçu, şimdilerde Gürcistan’ın Erovnuli Liga 2’nin en g&uu...

Gürcü futboluna Türk dokunuşu!

Başarılı aktif futbol yaşamına nokta koyduktan sonra, idari menajerlik ve sportif direktörlüğe yönelen Önder Topçu, şimdilerde Gürcistan’ın Erovnuli Liga 2’nin en güçlü ekiplerinden Merani Martvili’nin başarısı için ter döküyor.

Menajerlik sürecinde ağırlıklı olarak Orta Doğu ve Arap ülkeleri ve dolayısıyla bu bölge ülkelerinin takımlarıyla olan yakın ilişkileriyle dikkat çeken Topçu, özellikle yurt dışında top koşturan gurbetçi gençlerin, gelecek planlamalarında önemli yönlendirmeler gerçekleştiriyor.

 

 

Tüm mesaisini takımına harcıyor

Önder Topçu’nun şu sıralarda sportif direktörlüğünü üstlendiği Merani Martvili’nin başkanı olan Türk iş adamı Metin Aşar da, geçtiğimiz sezon son maçta kaçırdığı Süper Lig’i bu sezon yakalamak istiyor. Göreve geldiği andan itibaren, tüm mesaisini takımının belirlediği hedefe ulaşması için harcayan Önder Topçu, sezon bitiminde mutlu sona ulaşacaklarını söyledi.

Şubat ayının başlarında yapılan Antalya kampının takımı için çok iyi geçtiğini belirten Topçu, “Kadro anlamında ligi domine edecek bir yapıdayız. Mevcut kadroya, yeni katılan arkadaşlarımızla birlikte, sezon sonunda mutlu sona ulaşacağımıza inanıyorum. Yönetim olarak da son derece çağdaş bir yapıdayız. Başkanımız Metin Aşar’ın her konuda desteği arkamızda. Yani özetle; elimizde yağ, şeker, un ve bunları birleştirebileceğimiz ortam var. Teknik kadro ve oyuncu grubu olarak bize de helva yapmak kalıyor. İşte biz de bunu yapacağız. Bu arada, özellikle son yıllarda çok önemli bir ivme yakalayan Gürcistan futbolunda kalıcı bir iz bırakmak istiyoruz. Teknikten daha çok güce dayalı bir futbol şablonunun etkin olduğu Gürcü futbolu, asla dışarıdan görüldüğü gibi değil. Ülkemiz de dahil olmak üzere Avrupa’nın çeşitli ülkelerinin elit takımlarında ter akıtan Gürcü futbolcuları hep birlikte izliyoruz.” dedi.   

Etiketler: Merani Martvili, futbol, spor, Önder Topçu, Gürcistan, Metin Aşar