Haber Detayı
2022-03-02 01:23
Umut İlhan “Merani Martvili” dedi…

Avusturya 4. Ligi takımlarından SCR Altach takımında oynayan gurbetçi futbolcumuz Umut İlhan Gürcistan yolunda. Oynadığı futbolla, dikkatleri üzerinde toplayan genç yıldız, Gürcistan...

Umut İlhan “Merani Martvili” dedi…

Avusturya 4. Ligi takımlarından SCR Altach takımında oynayan gurbetçi futbolcumuz Umut İlhan Gürcistan yolunda. Oynadığı futbolla, dikkatleri üzerinde toplayan genç yıldız, Gürcistan Pirveli Ligi’nin güçlü takımlarından SK Merani Martvili’ye imza atıyor.

Transfer döneminde adından çokça söz ettiren başarılı orta saha oyuncusu Umut İlhan, gelen tüm tekliflerin hepsini değerlendirdiğini ve SK Merani Martvili takımının teklifinin, gelecek planlamasındaki kriterlerine daha uygun olması nedeniyle, tercihinin bu yönde olacağını söyledi.

 

Futbol akıl, güç ve beceri gerektirir

Genç futbolcu,  yeni takımıyla her konuda anlaştığını ve bu anlaşmada kendisine büyük destek veren SK Merani Martvili Sportif  Direktörü Önder Topçu’nun çok önemli bir etken olduğunu belirtti.

Yeni takımında ülkesini en iyi şekilde temsil etmek için elinden gelen her şeyi yapmak istediğini vurgulayan Umut, “Mücadele ve rekabeti seven bir karakter yapısına sahibim. Futbol gibi akıl, güç ve becerinin etkin rol oynadığı futbolda, hedefim başarılı olabilmek. SK Merani Martvili’de de bu amaç uğrunda mücadele edeceğim” dedi.

Bu arada, SK Merani Martvili Sportif Direktörü Önder Topçu da, Umut İlhan transferinin takımları için önemli olduğunu, genç yeteneğin geleceğin parlayan yıldızlarından olmaması için hiçbir neden olmadığını söyledi.

ardından transfer hız kazanmış ve olumlu bir şekilde  sonuçlanmış oldu.

Etiketler: SK Merani Martvili, Umut İlhan, futbol, spor, Gürcistan, Önder Topçu