Haber Detayı
2021-12-29 09:47
Çarıkçıoğlu ve Usta olimpiyat yolcusu

Türkiye Kayak Federasyonu tarafından 2022 Pekin Kış Olimpiyat Oyunlarında Alp Disiplininde ülkemizi temsil edecek sporcuların bel...

Çarıkçıoğlu ve Usta olimpiyat yolcusu

Türkiye Kayak Federasyonu tarafından 2022 Pekin Kış Olimpiyat Oyunlarında Alp Disiplininde ülkemizi temsil edecek sporcuların belirleneceği “Olimpik Seçme” yarışmaları Erzurum’da gerçekleşti. Bayanlarda Sıla Kara, Ceren Reyhan Yıldırım ve Özlem Çarıkçıoğlu, Erkeklerde Berkin Usta, Derin Berkin, Bünyamin Çelik, Demirkan Hasırcı ve Kerem Haymana seçme yarışmalarına katılan isimlerdi.

 

Büyük çekişme vardı

Büyük bir çekişmeye sahne olan  müsabakalar sonrasında bayanlarda Özlem Çarıkçıoğlu, Erkeklerde ise Berkin Usta Alp Disiplininde 2022 Pekin Kış Olimpiyat Oyunlarında ülkemizi temsil etme hakkını kazandı. Bayanlarda ikinci sırayı Ceren Reyhan Yıldırım, üçüncü sırayı Sıla Kara elde ederken, erkeklerde ise ikinciliği Demirkan Hasırcı, üçüncülüğü ise Derin Berkin elde etti.

 

Başkan Oto’dan teşekkür

Seçme müsabakalarına katılım sağlayan sporculara teşekkür eden Türkiye Kayak Federasyonu Başkanı Ali Oto, “ Çok heyecan verici ve adaletli bir yarışma oldu. Sporcularımız ellerinden gelenin en iyisini yaptılar. Hepsi bizim sporcularımız antrenörlerine ve ailelerine çok teşekkür ederim. Pekin’de bizi temsil etmeye hak kazanan Özlem Çarıkçıoğlu ve Berkin Usta ya başarılar diliyorum” diye konuştu.

Etiketler: