Haber Detayı
2021-12-11 09:55
CEV Kupalarında mücadeleye devam

CEV Avrupa Kupalarında 12 takımla karşılaştığımız maçlarda 11 takımımız şampiyonluk için mücadelesini sürdürürken, CEV Kupa’da eşleşen iki takımımızdan Spor Toto ...

CEV Kupalarında mücadeleye devam

CEV Avrupa Kupalarında 12 takımla karşılaştığımız maçlarda 11 takımımız şampiyonluk için mücadelesini sürdürürken, CEV Kupa’da eşleşen iki takımımızdan Spor Toto - Arkas maçında tur atlayan Spor Toto oldu. Arkas ise şampiyonaya veda etti.

Şampiyonlar Ligi’nde Türk Hava Yolları ikinci maçını da kaybetti.  Bayanlar Challenge Kupası’ndaki temsilcilerimizden Nilüfer Belediyesi 16’lı final ilk maçını kaybetti. Her iki takımında iddiası sürüyor.

 

Fenerbahçe Opet ve Vakıfbank ikide iki yaptı

Bayanlar Şampiyonlar Ligi’ndeki temsilcilerimizden Vakıfbank ilk maçında VeroVolleyMonza (İTA) 3-1, ikinci maçında da LP Salo (FİN) 3-0 yenerek 2’de 2 yaptı. Aynı kupadaki temsilcimiz Fenerbahçe Opet de ilk maçında Dinamo Ak Barz’ı (RUS) 3-2, ikinci maçında da VC Maritza (BUL) 3-1 mağlup edip yola devam etmekte.

Bu kupadaki üçüncü temsilcimiz Türk Hava Yolları ise İgor Gorgonzola (İTA) 3-0, ikinci maçında da Dinamo Moskova (RUS) 3-2 mağlup oldu. Kalan dört maçından galibiyet bekliyoruz.

 

Ziraat Bankkart ve Fenerbahçe ilk maçlarını kazandı

Erkekler Şampiyonlar Ligi’ndeki temsilcilerimizden Ziraat Bankkart ilk maçında VC GreenyardMaaseık (BUL) 3-0, Fenerbahçe HDI Sigorta da As Cannes Dragons’u (FR) 3-0 yenerek şampiyonaya iyi başlangıç yaptı.

 

G.Saray ve Spor Toto tur atladı

Erkekler CEV Kupa’daki temsilcimiz Galatasaray HDI Sigorta 16’lı Finalde eşleştiği SWD PovervolleysDueren’i (ALM) ilk maçta 3-2, ikinci maçında da 3-0 yenerek tur atladı. Aynı kupada eşleşen iki takımımızdan Spor Toto- Arkas 16’lı final karşılaşmasının ilk maçınıArkas 3-2 kazanırken, rövanşı 3-1 kazanan Spor Tototur atlarken, Arkas şampiyonaya veda etti.

Bayanlar CEV Kupası’ndaki temsilcimiz Eczacıbaşı Dynavit da 16’lı final ilk maçında CalcitKamnik’i (SLO)deplasmanda 3-0 mağlup etti. Rövanş için de avantaj sağladı.

 

Halkbank da tur atlayanlardan

CEV Challenge Erkekler Kupası’ndaki temsilcimiz Halkbank 32 Turu ilk maçında Ok Bosna Sarajevo’u  (Bosna Hersek) 3-0, rövanş karşılaşmasını da aynı skorla 3-0 kazanıp tur atladı.

Aynı kupadaki bayan temsilcimiz Aydın Büyükşehir Belediyesi 16’lı Final ilk maçında MCM DiamantKaposvar’ı (MACAR) 3-0 mağlup etti. Tur için de büyük avantaj sağladı. Aynı kupadaki ikinci temsilcimiz Nilüfer Belediyesi ise 16’lı Final ilk maçında CV Tenerife La Laguna’ya (İspanya) deplasmanda 3-2 mağlup oldu. Rövanş için de umutlandı.

Etiketler: Tayyar Sümen, sporvitrini.com, spor, voleybol, CEV Kupası