Haber Detayı
2021-12-09 16:45
Sergen Yalçın ‘The and’

Beşiktaş'ta Süper Lig ve Avrupa’da yaşanan çöküş beklenen sonu gerçekleştirdi ve Siyah Beyazlı takımda Sergen Yalçın dönemi bitti. Siyah Beyazlı kulüpten y...

Sergen Yalçın ‘The and’

Beşiktaş'ta Süper Lig ve Avrupa’da yaşanan çöküş beklenen sonu gerçekleştirdi ve Siyah Beyazlı takımda Sergen Yalçın dönemi bitti. Siyah Beyazlı kulüpten yaplan resmi açıklamada  teknik direktör Sergen Yalçın ile karşılıklı anlaşarak yolların aylıldığı duyuruldu.

Avrupa serüvenini tarihinin en kötü performansla tamamlayarak, ‘sıfır’ çeken, Süper Lig’de de lider Trabzonspor’un 18 puan gerisine düşerek, hedeften uzaklaşan sancılı bir süreç Beşiktaş'ta teknik direktör Sergen Yalçın istifasını yönetime sundu. Siyah beyazlı kulüp de yaptığı yazılı açıklamayla karşılıklı anlaşarak yolların ayrıldığını bildirdi.

 

Resmi açıklama

Kulüpten yapılan resmi açıklamada, “29 Ocak 2020 tarihinden bu güne Profesyonel Futbol Takımımızın teknik direktörlüğü görevini yapan, Sayın Sergen Yalçın ile karşılıklı anlaşarak yollarımızı ayırmış bulunuyoruz.

Görev süresince Profesyonel Futbol Takımımızla Süper Lig ve Türkiye Kupası şampiyonlukları yaşayan hocamız Sergen Yalçın ‘a çalışmalarından dolayı teşekkür eder, bundan sonraki hayatında başarılar dileriz” denildi.

 

KAP açıklaması

Beşiktaş Sergen Yalçın ayrılığını Kamu Aydınlatma Platformu'na (KAP) da bildirdi. KAP'tan yapılan açıklamada da, “Profesyonel Futbol Takımı Teknik Direktörü Sayın Ali Rıza Sergen Yalçın'ın sözleşmesi karşılıklı anlaşmaya varılarak sona ermiştir. Kamuoyunun bilgisine saygıyla duyurulur” denildi.

Etiketler: Sergen Yalçın, Beşiktaş, futbol, spor, istifa