Haber Detayı
2021-11-16 10:23
Tekvandodan sekiz madalya geldi

Avrupa Gençler Tekvando Şampiyonası’nın son gününde Türkiye, bir gümüş madalya kazandı. Şampiyonayı ikisi altın sekiz madalya ile tamamlayan Türkiye, erkeklerde takım h...

Tekvandodan sekiz madalya geldi

Avrupa Gençler Tekvando Şampiyonası’nın son gününde Türkiye, bir gümüş madalya kazandı. Şampiyonayı ikisi altın sekiz madalya ile tamamlayan Türkiye, erkeklerde takım halinde Avrupa ikincisi, genel sıralamada ise Avrupa üçüncüsü oldu.

Avrupa Tekvando Birliği (WTE)  tarafından Bosna Hersek’in başkenti Saraybosna’da düzenlenen şampiyonanın son gününde beş sıklette müsabakalar yapılırken, kızlar 49 kiloda Aleyna Şenyurt gümüş madalya kazandı. Türkiye, bu sonuçla şampiyonayı, iki altın, iki gümüş, dört bronz toplam sekiz madalyayla tamamladı.

Türkiye, şampiyonayı takım halinde üçüncü sırada tamamladı. Ay Yıldızlı milliler, erkek takım sıralamasında ise iki altın, bir gümüş, bir bronz madalya ile Avrupa ikincisi oldu.

 

Şampiyonada madalya kazanan sporcularımız şu şekilde:

Altın: Ömer Faruk Dayıoğlu (59 kilo), Yiğithan Kılıç (73 kilo)

Gümüş: Rahmet Baran Şimşek (78 kilo), Aleyna Şenyurt (49 kilo)

Bronz: Yunus Emre Taş (51 kilo), Nehir Geniş (42 kilo), Hatice Pınar Yiğitalp (59 kilo), Sude Yaren Uzunçavdar (+68 kilo)

Etiketler: tekvando, spor, do sporları