Haber Detayı
2021-09-12 15:22
Samet Polat başkanlığa adaylığını koydu

Samet Polat, Türkiye Spor Yazarları Derneği Ankara şubesin...

Samet Polat başkanlığa adaylığını koydu

Samet Polat, Türkiye Spor Yazarları Derneği Ankara şubesinde düzenlenen Basın Toplantısı ile Türkiye Masa Tenisi Federasyonu TMTF'nin genel kurulunda başkanlığa aday olduğunu açıkladı.

Masa Tenisi adına, 'Başarı İçin Değişim' sloganı ile bir değişim hareketi gerçekleştirmeyi hedeflediklerini söyleyen Polat, ''Bu değişimi, güvenli ve adil bir spor ortamı oluşturma, güçlü uluslar arası ilişkilere sahip bir federasyon olma, profesyonelleşmiş, aktif medya gücüne, dijital altyapısı oturmuş bir yapıya sahip olarak profesyonel kalitede organizasyonlar yapan bir federasyon olma ve olimpiyatta yer alan bir Türk masa tenisi oluşumu hedeflerimizle gerçekleştireceğimize inancımız tamdır” dedi.

Bugüne kadar Türk Masa Tenisi'nin değişik kademelerinde görev aldığının altını çizen Başkan adayı Polat, "Bugüne kadar sporcu, antrenör, Hakem, Milli Takım Antrenörü, Teknik Kurul Başkanı, Dış İlişkiler Başkanı olarak Türkiye’de masa tenisi sporunun adının geçtiği her ortamda, farklı görevlerde bulundum. Aldığım her görevi layığıyla yerine getirdim ve vizyoner bir bakış açısıyla her daim bütüne değer katmayı başardım. Ülkemizin dışında, Avrupa, Balkan Masa Tenisi camialarında da önemli yönetimsel görevler üstlendim ve şu anda Avrupa Masa Tenisi Federasyonu’nda Gençlik Komitesi Başkanvekili ve Balkan Masa Tenisi Birliği Gelişim Komitesi Başkanı olarak görev yapıyorum. Mevcut durumda, 2 ayrı Uluslar arası Masa Tenisi kurumunda görevli tek Türk Masa Tenisi temsilcisiyim” diye konuştu.

Etiketler: