Haber Detayı
2021-08-27 06:35
Dört Milli sporcumuz çeyrek finalde

2020 Paralimpik Oyunlarında Para Masa Tenisi maçlarında dört sporcumuz çeyrek finale yükseldi.
Erkekler Class 4'de son Olimpiyat Şampiyonu Abdullah Öztürk ve aynı klasmanda Rio'da Olimpiyat 4.sü olan Nesim Turan, gruplarını ilk sırada bitirdil...

Dört Milli sporcumuz çeyrek finalde

2020 Paralimpik Oyunlarında Para Masa Tenisi maçlarında dört sporcumuz çeyrek finale yükseldi.
Erkekler Class 4'de son Olimpiyat Şampiyonu Abdullah Öztürk ve aynı klasmanda Rio'da Olimpiyat 4.sü olan Nesim Turan, gruplarını ilk sırada bitirdiler. Son 16 turunu bye geçen Milli sporcularımız çeyrek finale yükseldiler.
Abdullah Öztürk, Lopez Sayago (ESP) - Gonzales (CHI) maçının galibi ile, Nesim Turan ise Kim Jung (KOR) - Travnicek (SVK) maçının galibi ile çeyrek finalde karşı karşıya gelecek.
Kadınlar Class 7'de iki maçını da kazanan Kübra Korkut, grubunu lider tamamlayarak çeyrek finale yükseldi. Grup maçlarının tamamlanmasının ardından Kübra Korkut'un rakibi belli olacak. 
Erkekler Class 5'de Ali Öztürk, grubunu ikinci sırada tamamlayarak çeyrek finale yükseldi. Milli sporcumuz çeyrek finalde Sırp Mitar Palikuca ile mücadele edecek.
Kadınlar Class 10'da son üç Olimpiyat Şampiyonu Polonyalı Natalia Partyka'ya yenilen Merve Cansu Demir, grup ikinciliği için Japon Takeuchi ile karşılaşacak. Merve Cansu Demir, bu maçı kazandığı takdirde çeyrek finale yükselecek.

HABER: MASA TENİSİ DÜNYASI

Etiketler: