Haber Detayı
2021-08-18 02:49
Deniz Öncü Avusturya’da 2. oldu

Dünya Moto3 Şampiyonası’nda ülkemizi temsil eden milli sporcumuz Deniz Öncü Avusturya’da ikinci oldu.

Deniz Öncü Avusturya’da 2. oldu

Dünya Moto3 Şampiyonası’nda ülkemizi temsil eden milli sporcumuz Deniz Öncü Avusturya’da ikinci oldu.

Milli sporcumuz Deniz Öncü (Red Bull KTM Tech3) FIM Moto3 Dünya Şampiyonası’nda ikinci kez ödül kürsüsüne çıktı. Sezonun 11. ayağı Bitci Motorrad Grand Prix'si Avusturya’nın Spielberg şehrindeki 4.300 metre uzunluğundaki Red Bull Ring pistinde gerçekleşti.

TMF Milli Takımlar Kaptanı Kenan Sofuoğlu koordinasyonunda Moto3 sınıfında ülkemizi temsil eden milli sporcumuz beşinci cepten başladığı 23 turluk yarışta damalı bayraktan ikinci sırada geçti. Yarış boyunca TMF Milli Takımlar Kaptanı Kenan Sofuoğlu ve milli sporcu Toprak Razgatlıoğlu’da genç sporcumuza destek oldu.

 

En iyi zaman için mücadele

GP kariyerinde ilk kez ikincilik kürsüsüne çıkarak büyük bir başarıya imza atan Deniz Öncü, "Geçen hafta sonundan sonra takım motosikleti çok geliştirdi. Pole pozisyonunu bir hafta önce kazandım ama hala en iyi zaman için mücadele ediyordum. Ama her seansta hep ilk beşin içinde oldum. Sabah ısınmada inanılmaz bir hızım vardı ve yarışta belki daha sert fren yapabileceğimi düşündüm. Bir çok turda öndeydim. Frenlerde ve virajlarda oldukça güçlüydüm ama son turda Sergio beni geçti ve ilk sırayı kaybettim. Bunun için çok kızgınım çünkü kazanmak istiyordum. Ama sonuçta hala ikinciyim ve Red Bull ve KTM'nin evinde podyumda olmaktan son derece mutluyum. En kısa sürede kazanmayı hedefliyorum." dedi.

18 yaşındaki genç sporcumuz bu sezon Barcelona yarışında da üçüncülüğü elde etmişti.

Etiketler: