Haber Detayı
2021-08-06 09:14
Giresunspor ‘Koçel’le devam dedi

Geçtiğimiz yıl TFF 1. Lig’den Süper Lig’e yükselen ve tam 44 yıl sonra bu mutluluğu yeniden yaşayan Giresunspor, sponsoru Koçel AŞ. ile yenid...

Giresunspor ‘Koçel’le devam dedi

Geçtiğimiz yıl TFF 1. Lig’den Süper Lig’e yükselen ve tam 44 yıl sonra bu mutluluğu yeniden yaşayan Giresunspor, sponsoru Koçel AŞ. ile yeniden anlaştı.

Çelik eşya ve mobilya sektörünün önde gelen firmalarından Koçel Çelik Eşya Sanayi A.Ş, Süper Lig’in çiçeği burnunda ekibi Giresunspor’un forma sırt sponsoru olduğunu duyurdu. Sponsorluk anlaşması Koçel A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Metin Koç ve Giresunspor Kulübü Başkanı Hakan Karaahmet’in yer aldığı törende imzalandı.

 

2014’ten günümüze uzayan yolculuk

Koçel Çelik Eşya Sanayi Anonim Şirketi, 2014 yılından beri sürdürdüğü sponsorluğunu ‘Çotanaklar’ın Süper Lig’e yükselmesinin ardından bu yıl da devam ettirdi. Koçel A.Ş ve Giresunspor arasındaki forma sırt sponsorluk anlaşması Beyoğlu Taksim’deki Titanic City Otel’de düzenlenen imza töreniyle hayata geçirildi. İmza töreni, Koçel A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Metin Koç, Giresunspor Kulübü Başkanı Hakan Karaahmet ve çok sayıda basın mensubunun katılımıyla gerçekleşti. Koçel A.Ş’nin sponsorluğu 1+1 sezon boyunca devam edecek.

 

 

Önce inanmamışlardı…

İmza töreninde konuşan Koçel Çelik Eşya Sanayi A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Metin Koç “Aslında bu birlikteliği daha coşkulu, daha güzel bir şekilde sunmayı arzu ederdik. Ama son günlerde yaşanan orman yangınları hepimizi derinden etkiledi. Bu nedenle daha mütevazi bir tanıtım yapmayı uygun gördük. Koçel Çelik olarak Giresunspor’la yollarımız 2014 yılında kesişti.  Giresunspor tarihinde kendi isteğiyle giden belki de ilk sponsor benim. Bir Cuma günüydü Yağlıdere’deydim. Giresunsporumuz 2 ligden 1. Lig’e yükselmişti, ben de kendimce bir şeyler yapmak istemiştim. Yanıma bir arkadaş alarak kulübe gittim, sponsor olmak istediğimi söylediğimde bana inanmamış olacaklar ki, başkanımız yok gibi bir şey söylediler. Sonra sırt sponsoru olmak istediğimi söylediğimde o günkü başkanımız Mustafa Bozbağ’ı aradılar. Böylece, ilk sponsorluk serüvenimiz başlamış oldu. 44 yıl sonra Süper Lig’e çıkma başarısı da Hakan başkanımız sayesinde oldu.” dedi.

 

Asıl zorluk şimdi başlıyor

Metin Koç sözlerini şöyle sürdürdü; “Bence asıl zorluk bundan sonra başlıyor. Hep birlikte hep beraber spor medyası, iş adamlarımız, taraftar guruplarımız, bu sezon daha önceden olmadığı gibi sahip çıkmalıyız. Kombine, bilet ve loca alarak her türlü desteği sağlamalıyız. Bu sene kalıcı oluruz demiyorum, inşallah iyi bir yerde oluruz. Biz de ayrıca Koçel Çelik olarak bundan önceden olduğu gibi bundan sonra da elimizden geldiği sürece her zaman kulübümüzün yanında olacağız. Tek istediğim taraftarın da destek vermesi.”

 

 

İş dünyasına örnek olsun

Giresunspor Kulübü Başkanı Hakan Karaahmet sponsorluk sözleşmesinin imzalanmasının ardından düşüncelerini şöyle ifade etti; “Metin bey Giresunspor’un her zaman yanında olmaya çalışan, her fırsatta ve de elinden gelen her şeyi yapan, Giresun’un yetiştirdiği Türkiye’nin değerli iş adamlarından birisi. Spor camiasında sponsorluk eksikliği ve ihtiyacı çok fazla, bir çok takımda bu feryadı duyuyoruz. Sponsorlar olmasa futbol olmayacak gibi bir durum var. Birçok takımın ekonomik olarak sıkıntıları var. Federasyon gelirleri yeterli değil. Hasılat geliri pandemi nedeniyle yok. Burada en önemli destek sponsorluklardır. Bugün yaşadığımız zorluklar hepimizin yaşadığı, dünyanın yaşadığı zorluklar, sponsorluk anlamında birçok firmayı geri adım attırdı. Metin bey gibi değerli insanlar her zaman her ortamda sponsorluktan hiçbir zaman kaçınmadı. Bunun iki nedeni var. İlki evet reklam tarafı var, sonuçta var olmak için reklama hepimizin ihtiyacı var. Bir de kendi şehrinin takımına bir şeyler yapıp katkı sağlamak. Milyonları futbolla mutlu edebilirsiniz. Nereye gitsem Giresunlu görüyorum. Antalya’ya İzmir’e her yere gittiğimizde çok fazla Giresunlu görüyoruz. Bu nedenle o insanları mutlu edecek bir şeyi desteklemek çok önemli. Hiçbir zaman sırtını dönmedi Giresunspor’a, bu onun için çok önemli ve bizim için de çok özel bir yeri var. Bunun iş dünyasına örnek olmasını istiyoruz. Çünkü camialar bunlarla var olacak. Bizim gibi il takımlarının, o ilin yetiştirdiği iş adamlarına ihtiyacı var. Dışarıda kalmamak, kenardan seyretmemek işin içine girmeleri gerekiyor. Bu kulübün yapısını ve hedeflerini güçlendiriyor. Bu yüzden Metin beye huzurunuzda teşekkür ediyorum.”

Etiketler: Giresunspor, Koçel AŞ, futbol, spor, Süper Lig, sponsorluk