Haber Detayı
2021-07-06 22:39
Fransa Turu'nda sprint etabını Cavendish kazandı

108.inci Fransa Bisiklet Turu Tour de France'ın sprit finişine sahne olan 10. etabını, Deceuninck-Quick-Step takımının Britanyalı sporcusu Mark Cavendish kazandı. Albertville ile Valence arasındaki 190 km'lik etabı ...

Fransa Turu'nda sprint etabını Cavendish kazandı

108.inci Fransa Bisiklet Turu Tour de France'ın sprit finişine sahne olan 10. etabını, Deceuninck-Quick-Step takımının Britanyalı sporcusu Mark Cavendish kazandı. Albertville ile Valence arasındaki 190 km'lik etabı Cavendish, 4 saat 14 dakika 7 saniyelik derecesiyle ilk sırada bitirdi.
Rüzgarın da etkisiyle son kilometrelere girilirken, kopmaların yaşandığı yarışta sprint finişin iddialı isimleri öndeki grupta kalmayı başardılar. Deceuninck-Quick-Step takımının domestikleri 36 yaşındaki Cavendish'i son 1 km'ye kadar taşımayı başardılar. Son metreler ise nefesleri kesti. Deceuninck-Quick-Step takımının domstiklerinin görevlerini tamamlayıp çekilmesiyle meydan Mark Cavendish'e kalırken, iki Belçikalı Wout van Aert ve Jasper Philipsen, Cavendish'i yakalamak için sprinte başladılar. Ancak Yeşil Mayoyu taşıyan tecrübeli Cavendish, iki rakibine fırsat tanımadı ve 1 saniye farkla etap birinciliğini kazandı. Etabı Jumbo-Visma'nın Belçikalı sporcusu Wout van Aert ikinci, Alpecin-Fenix ekibinden Belçikalı Jasper Philipsen ise üçüncü sırada bitirdi.
Genel klasmanda 38 saat 25 dakika 17 saniyelik süreye ulaşan geçen yılın şampiyonu BAE'takımından Sloven bisikletçi Tadej Pogacar sarı mayoyu korudu.

Tour de France 21 etap sonunda 18 Temmuz Pazar günü Fransa'nın başkenti Paris'te son bulacak.

Etiketler: tour de france, Mark Cavendish, Fransa Bisiklet Turu