Haber Detayı
2021-06-21 10:47
Fransa’da Verstappen rüzgarı

Formula 1 Dünya Şampiyonası’nın yedinci yarışı Fransa Grand Prix'sini Red Bull Racing Honda takımının Hollandalı pilotu Max Verstappen kazandı. Yarışı ü&cced...

Fransa’da Verstappen rüzgarı

Formula 1 Dünya Şampiyonası’nın yedinci yarışı Fransa Grand Prix'sini Red Bull Racing Honda takımının Hollandalı pilotu Max Verstappen kazandı. Yarışı üçüncü sırada tamamlayan takım arkadaşı Sergio Perez ile birlikte Max Verstappen, Fransa’da Red Bull Honda takımına podyum sevinci yaşattı. Max Verstappen, bu sezon kazandığı üçüncü zafer ile birlikte puanını yükseltti ve şampiyonadaki pilotlar sıralamasındaki birinciliğini korudu. Honda takımları bu yarışta ilk kez HONDA e:TECHNOLOGY logosu ile piste çıktı.

 

Sezonun üçüncü zaferi

Formula 1 Dünya Şampiyonası’nda sezonun yedinci yarışı Fransa’ın Le Castellet bölgesindeki Paul Ricard Pisti’nde gerçekleşti. Red Bull Racing Honda takımının pilotu Max Verstappen ilk sıradan başladığı Fransa Grand Prix’inde sezonun üçüncü zaferini kazanarak şampiyonadaki liderliğini korudu. Heyecanlı geçen yarışı diğer Red Bull Racing Honda pilotu Meksikalı Sergio Perez 3’üncü sırada ve Scuderia Alpha Tauri Honda takımının Fransız pilotu Pierre Gasly yedinci sırada tamamlayarak takımlar sıralaması için önemli puanlar kazandı.

Şampiyonada sezonun yedinci yarışı 5 bin 842 metrelik Paul Ricard Pisti’nde 53 tur üzerinden gerçekleştirildi. Honda takımları bu yarışta ilk kez HONDA e:TECHNOLOGY logosu ile piste çıktı. Red Bull Racing Honda takımının Hollandalı pilotu sezonun yedinci yarışında podyuma çıkarak şampiyona liderliğindeki puan farkını açmayı başaran Max Verstappen, bu sezon kazandığı üçüncü zafer ile birlikte puanını 131’e yükseltti ve şampiyonadaki pilotlar sıralamasındaki birinciliğini sürdürdü.

Etiketler: Max Verstappen, Fransa Grand Prix, Red Bull Honda, Sergio Perez